Dělej něco!

26. 02. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Každý z nás si za dobu studia položilo otázku: „Co budu jednou dělat?“ Vlastně já si ji pokládal skoro každý den, až jsem si jednoho krásného deštivého rána položil otázku dost podobnou, i když dost změnila mé myšlení: „Co budu dnes dělat?“

Ať si kdo chce, co chce říká, studenti vysokých škol, pokud jich nestudují pět najednou, mají neuvěřitelně mnoho volného času. První měsíce z domova si užívají volnosti a „páchají zločiny“, které by jim doma rodiče neodpustili. Spánek do 12, nezdravé jídlo, proflákaný celý den a jakmile se setmí, což vlastně není hlavní podmínkou, vyráží vstříc studentskému životu, jak taky jinak, jsou to studenti...

 

Pak, ale nastane den, jsem o tom přesvědčen, kdy je už půl jedné, stále ležíte v posteli a nevíte kam. Rádi byste byli užiteční a vytvářeli něco, za co Vás někdo pochválí i když... Ať si celou pochvalu strčí někam, chcete jednoduše jenom něco dělat. No dobře, „přetrpíte“ další den v hospodě či klubu, ale ten další se ocitáte ve stejné poloze a situaci jako předtím. Záleží na konkrétní osobě, kolik takových dní zvládne prospat, ale i jeden je dost.

(A jsme opět na začátku) Každý z nás má nějaké sny, nějaké tvůrčí sny. To, že jsem chtěl hrát na kytaru a být za největšího frajera, je s mým hudebním sluchem od začátku vyloučené, ale mám ještě jednu představu, jeden sen. Chci napsat knihu. Na trase Země - Měsíc se stále pohybuji na střeše domu a natahuji k Měsíci ruku, a to je důvod, že pravděpodobně nikdy nic vlastního nenapíšu, ale klikatými cestičkami jsem se dostal do fáze, kdy jsem tomu snu nejblíže za celý svůj život. Stále jsem nohama na Zemi, ale vím, že ve svém volném čase dělám něco, aby se to jednou mohlo změnit.

Udělej něco i ty. Napiš na nabor@izun.eu  a začni dělat něco smysluplného. Baví Tě psát texty nebo třeba web? Tvořit grafiku? Orientuješ se v sociálních sítích nebo ovládáš kameru a věci kolem toho? Ještě Ti dáme pár dní na rozmyšlenou, ale do 15. 3. musíš mít jasno. Neboj se a napiš, je lepší skončit než nikdy nezačít.

Autoři: Martin Novák Foto: Nikola Bílková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

21. 05. 2021 0

Jak a kde hledat práci v dnešním světě?

Číst více
07. 04. 2020 0

Můj karanténní deníček

Číst více
13. 03. 2020 2

7 typů kavárenských povalečů

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙