Hvězdy Zahajovačky část 1. MANU a IMODIUM

05. 10. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přinášíme Vám rozhovory ze zpovědnice letošní Oficiální Zahajovací párty. Jak se představili nováčci Manu a po kom pokukovali kluci ze skupiny Imodium?

Pro kapelu Manu bylo vystoupení na naší Zahajovačce úplně poprvé. Přestože jsme je zastihli těsně před jejich budoucím koncertem, nervozita na nich nebyla nijak znatelná. Povídali jsme si se s jejich zpěvačkou a kytaristou. Oba dva působili moc sympaticky a skromně.

MANU

iZUN: První otázka, jak jste se dali dohromady?

Anička: Nás je celkem pět a v kapele už čtyři členové fungovali. A jednoho krásného dne na začátku ledna jsem v deset večer obdržela telefonát. Volala mi naše basačka, co dělám, a jestli se s nima nechci dát nějakým způsobem dohromady. Tak jsme se sešli a klaplo to.  

Bio zpovídaného

Jméno: MANU - odpovídá Anna Knauerová (zpěv) a Jan Rajtr (kytara)

Povolání: Hudební skupina

Krátký životopis: V současné sestavě mladá kapela, která hraje od ledna letošního roku. Pocházejí z Prahy. Jejich hudba hladí po duši, je jemná a zabloumaná.

iZUN: Kdo píše texty?

Texty píšu já, něco píše basačka a něco moje maminka.

iZUN: Maminka? To je zajímavé…

Je to super. Maminka s námi spolupracuje. Buď píšeme spolu, každý jednu sloku, nebo já něco zpracuju a ona mi to nějakým způsobem doplní a naopak.

iZUN: Tohle je Váš první koncert. Panuje nějaká nervozita?

Je to adrenalin. Celý den je mi blbě, protože mi na tom dost záleží. :-)

iZUN: Jak dlouho se věnuješ zpěvu?

Nejdřív to byla taková sprchová záležitost. A když mi bylo osmnáct, řekla jsem si, že by bylo třeba něco dělat. A před třemi lety jsem poprvé vystoupila na Malostranské besedě. Tam bylo asi 200 lidí.

iZUN: Co plánujete jako kapela? 

Honza: Nejdřív bychom chtěli nahrát singl, potom CDéčko,…Anička: Já si myslím, že se to všechno vyvrbí. Nejdřív si to musíme ohrát, poznat. 

iZUN: Chtěli byste se hraním živit?

Anička: Těžká otázka. Záleží na lidech, jestli nám to dovolí. Uvidíme, kam nás ta cesta zavede. Zatím je to fajn, tak uvidíme.

iZUN:

iZUN: Máte ještě jiné koníčky? 

Anička: Já studuji filmovou produkci na FAMu a věnuji se filmu. Občas natáčení filmů, seriál, reklam…Honza: Hlavně focení, cestování…

iZUN: Honzo, ty jsi nedávno odpromoval na ČZU na PEF. V letošním roce jsi nastoupil na doktorandské studium. Jaký je to pocit, že budeš hrát pro svoje budoucí studenty?

No… (úsměv) Co na to říct… Já doufám, že si nás poslechnou a bude se jim to líbit. Uvidíme.

iZUN: A poslední otázka, naše tradiční - Jaký je Váš názor na klecový chov drůbeže? 

Anička: Já si myslím, že nikdo nechce jíst smutná kuřata… Pokud zvíře vyrůstalo ve stresových podmínkách, tak se to určitě projeví i na mase. Jsem proti.Honzo: Určitě jsem proti. Souhlasím s Aničkou….

Ačkoliv jsme kluky z Imodia zastihli po koncertu, očekávaná únava se na nich nijak neprojevila, sršeli energií, byli naprosto bezprostřední a vtipní. Chvílemi mě až přiváděli do rozpaků. 

IMODIUM

iZUN: Jak se Vám líbilo vystoupení? 

Ronoon: Bylo to zvláštní publikum...Thom: Bylo to dobrý… Jen si myslím, že je škoda, že jsme hráli tak brzo… Publikum ještě nebylo úplně rozhejbaný. Ale byli fajn, to samozřejmě! Holky byly moc hezký…Ronoon: První dvě řady byly vynikající! Dokonce jedný slečně jsem dal i trsátko!

Bio zpovídaného

Jméno: IMODIUM 

Povolání: Hudební skupina

Krátký životopis: Broumovská hudební skupina čítá v současné době čtyři členy: Thom - zpěv, kytara; Kárl - bicí; Daniel Franc - kytara, vokály; Ronoon - basa, vokály.

Hrají převážně rock a jsou jedinou kapelou, která pořádá tzv. bytové turné. 

Jaké je hraní v Lucerně?

Thom: My už jsme toho tady nahráli celkem dost. Trošku jsme k tomuhle místu hledali cestu. Je to tady netypické, to půlkulaté pódium… Dlouho nám to trvalo, než jsme se tu naučili hrát. A dneska je to tak, že všechny zásadní akce děláme tady… 

iZUN: Kde Vás příště uvidíme? 

Thom: Od listopadu jedeme velké turné.

iZUN: Kdo Vám píše texty?

Ronoon: Thom.

iZUN: A jaký z nich považuješ za svůj nejzdařilejší?

Thom: Všechny! Nelze určit…

iZUN: Já jsem slyšela, že jste hráli ve vězení, máte ještě nějaká další obdobná místa?

Thom: Za chvíli nám začíná bytové turné. Od čtvrtka do neděle. Dáme čtrnáct, patnáct kousků… Lidé si nás prostě pozvou a my hrajeme.

iZUN: Zadarmo? 

Thom: Samozřejmě… Nám už to přijde normální. To vězení byl asi vrchol v bizarních místech. Jinak jsme si prošli těmi parníky, jedoucím vlakem… Celé to bytové turné je pestrá paleta… 

iZUN:

iZUN: Jaké bylo Vaše studium?

Thom: Já jsem totální antistudent! Já jsem se vždycky těšil do práce. Škola, to bylo nejhorší období mého života.Ronoon: Já jsem plánoval vejšku. Říkal jsem si na střední mám – nemám… A potom jsem začal být pohodlnej, začal jsem chlastat a víc se mi líbilo pracovat a vydělávat peníze.Thom: Největší studijní typ je náš bubeník. 

iZUN: Naposledy jste vydali album Valerie, plánujete další? 

Thom: Děláme na tom. Zatím to nechceme moc vykřikovat. Je lepší bejt frajer a přijít a říct „Tak, tady to máš!“

iZUN: Kdo je Valerie?

Thom: Imaginární postava ženy, kterou každý muž v životě potkal, nebo by měl potkat, na kterou v životě nezapomene… A dál, zbytek už nechávám otevřeným hlavách.

iZUN:

iZUN: A poslední, naše každo-rozhovorová otázka: Jaký máte názor na klecový chov drůbeže?

Thom: Nepatřím do kategorie, že bych měl tendenci to měnit. Přiznávám na rovinu, že nejsem ochotnej pro to dělat víc. Rozhodně to nepřestanu jíst. Všichni jsme masožravci a to, že se dějí takovéhle hověziny, za to nemůžeme.

Autoři: Michaela Kulhavá Foto: Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙