IT Crowd na ČZU aneb OIKT (2. díl): Středisko projektového řízení (SPŘ)

16. 11. 2012 0 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Minulý semestr jste si mohli všimnout, že se objevil na našem webu nový seriál zaměřený na Odbor informačních a komunikačních technologií (OIKT) na naší univerzitě. Rozhodli jsme se přiblížit Vám jeho práci, a proto se zaměříme na činnost jednotlivých středisek, které pod tento odbor spadají. Tentokrát jsme se vloudili do Střediska projektového řízení (SPŘ).

Na webových stránkách OIKT se můžete dočíst, co vše SPŘ na naší univerzitě zastává, ovšem jen málo studentů si dovede pod jednotlivými pojmy představit reálnou činnost. Z toho důvodu jsme se obrátili na ing. Jiřího Macha, vedoucího střediska, který nám ochotně přiblížil, co pro nás jeho středisko udělalo a co pro nás plánuje.

V první řadě jsme se dozvěděli, že SPŘ zajišťuje řízení všech projektů spojených s informačními technologiemi, čímž se snaží, aby byly dodrženy všechny stanovené termíny a bezproblémový průběh. Dále se zabývá hledáním zdrojů a příležitostí pro různé projekty a jednání s externími firmami zajišťujícími všechny služby týkajících se informačních a komunikačních technologií.

Řekli jsme si tedy, co jsou hlavní činnosti útvaru a nyní se podíváme na to, co důležitého pro nás SPŘ (dříve SPU) udělalo. Uchazečům o studium zpříjemňuje život elektronizace přijímacího řízení. Mezi věci, které pocítili jistě všichni studenti, patří nepopiratelně zprovoznění studenstkého e-mailu a rozesílání hromadných informačních zpráv, což je pro nás, studenty, velká pomoc, jelikož si nemusíme neustále hlídat termíny přihlašování na zkoušky a podobné záležitosti. Co se týká výuky, ocení Středisko projektového řízení především první ročníky, jelikož již nemusí absolvovat předmět Úvod do studia v několika týdnech, ale jen absolvují jednu hodinu v rámci imatrikulace, poté napíší přes Moodle zápočtový test. V neposlední řadě máme díky SPŘ možnost využívat pomoci centrálního Helpdesku, kde nám vždy poradí s problémy z oboru informačních technologií.

Nyní už víme, co pro nás Středisko projektového řízení udělalo a je na čase přiblížit si, co se pro nás teprve chystá. Pro zaměstnance je to jistě nové webové rozhraní, které usnadní komunikaci a sdílení potřebných dokumentů a informací. Druhým projektem týkajícího se zaměstnanců univerzity je zaměstnanecký intranet.

Pro studenty se chystá nový e-mail, který je plánovaný především proto, aby se zvýšil komfort a kapacita. Dále se do budoucna počítá se studentským intranetem, který by měl sloužit pro lepší informace podávané studentům a u kterého se doufá vyšší využitelnost, než je nyní u portálu Student.

Jak můžeme vidět, Středisko projektového řízení pro nás studenty plánuje a realizuje, spolu s dalšími středisky, hodně užitečných projektů. Doufejme, že se do budoucna zrealizuje mnoho plánů, které napomohou rozvoji celé naší univerzity.

Na závěr musíme poděkovat ing. Machovi, který nám velmi ochotně poskytl mnoho zajímavých informací a nám, studentům, svou prací usnadňuje studium.

Mrkni taky na tohle

29. 09. 2017 0 0

iZUN Průvodce po ČZU 2017 - Podmaňte si svou školu!

Číst více
01. 04. 2014 14 0

ČZU zablokuje Facebook v areálu! Pedagogům došla trpělivost [update Apríl]

Číst více
02. 03. 2014 20 0

Software od Microsoftu zdarma pro studenty ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP