Software od Microsoftu zdarma pro studenty ČZU

02. 03. 2014 20 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Že jste to ještě nezaregistrovali? Naše alma mater získala v rámci služby Office 365 pro studenty licence k MS Office 2013. Navíc všichni studenti ČZU mají možnost skrz licence DreamSpark zakoupit bezplatně hromadu dalšího softwaru.

O přechodu správy školních emailů pod službu Office 365 jsme Vás již informovali dříve v článku Studentské emaily přejdou na Office 365.

MS Office 2013 pro všechny

Nainstalovat MS Office 2013 si může každý student ČZU, který má aktivní účet v Office 365 (zkrátka a dobře ten, kdo má aktivní školní email). Samotná instalace pak není nijak složitá. Ve webovém rozhraní služby Office 365 po přihlášení vejděte do „Nastavení služeb Office 365“ (ozubené kolečko v pravém horním rohu), pak pod položkou „software“ pouze vyberete jazyk, verzi instalace a odklepnete „nainstalovat“. MS Office 2013 můžete ze svého účtu na Office 365 nainstalovat maximálně 5x a pouze na stanici, ze které jste momentálně k službě připojeni.

Pokud byste měli potíže s nalezením možnosti instalace, doporučuji změnit si heslo v Hrochovi. Tím se provede update Vaší licence a instalace by pak měla být přístupná.  V mém případě jsem si počkal do druhého dne, ale co by člověk pro legální software neudělal, že?

Top komentář
06 března, 2014 - 13:16 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Mně se nejde registrovat na tom DreamSpart, i když zadávám svoje údaje jak je to tu napsaný.

Další software od Microsoft pro studenty ČZU

Nejen balíček MS Office 2013, ale díky službě DreamSpark i spoustu dalšího softwaru, si nyní jako studenti ČZU máme možnost zakoupit. DreamSpark nabízí pro instituce 2 druhy licencí. DreamSpark Standard pro celou ČZU zahrnující nástroje pro vývoj, design a tvorbu her a DreamSpark Premium pro jednotlivé katedry. Na ČZU se licence Premium týká Katedry systémového inženýrství a Katedry informačního inženýrství. Díky tomu mají studenti PEF přístup k více než 500 produktům od společnosti Microsoft. Nenajdou zde sice distribuce MS Office, za to mají ale možnost zakoupit bezplatně všemožné verze operačních systémů, vývojářských nástrojů a dalšího softwaru.Sloveso „zakoupit“ jsem nepoužil jen tak pro nic za nic. Po pročtení licenčního ujednání se totiž mimo jiné dočtete, že software nabytý v době studia můžete nadále používat i po jeho ukončení. Samozřejmě v souladu s licenčním ujednáním.

K získání licence DreamSpark a následné možnosti „nákupu“ softwaru se stačí pouze zaregistrovat na stránkách DreamSparku ČZU kliknutím na tlačítko „REGISTER“. Na další stránce pak zadáte do políčka „username“ svůj školní email (login musí být napsán VELKÝMI PÍSMENY, např. [email protected]). Na Váš školní email Vám pak přijde odkaz s nastavením hesla. Toť vše a teď si již můžete vybrat, který že to prográmek potřebujete k životu.

Mrkni taky na tohle

16. 11. 2012 0 0

IT Crowd na ČZU aneb OIKT (2. díl): Středisko projektového řízení (SPŘ)

Číst více
23. 04. 2012 0 0

IT Crowd na ČZU aneb OIKT (1. díl): Středisko servisu HW/SW

Číst více
13. 01. 2020 0 4

10 výhod zkouškového

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP