Knihovna Antonína Švehly - epicentrum neinternetových zdrojů

10. 10. 2015 0 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Blíží se čas plnění nepříjemných úkolů ve formě seminárních (a jim podobných) prací. Téměř vždy je jednou z podmínek, že minimálně jeden ze zdrojů musí být neinternetový. Nemusíte vraštit čelo a vkládat hlavu do dlaní, zajděte do mnohdy opomíjené knihovny, která je součástí Ústavu zemědělské ekonomiky a informací. Nějakou tu citaci zde určitě najdete.

Knihovna Antonína Švehly se nachází několik metrů od zastávky metra A - Náměstí Míru. Konkrétně: Slezská 100/7, 120 00 Praha 2

Pokud půjdete od kostela „nahoru“, naleznete po levé straně prastarou budovu. (Jedná se o rohový dům.) Nelekejte se písmen nad vchodem a vstupte masivními dveřmi. Na recepci nahlaste, že jdete do knihovny a dejte se vlevo po kamenných schodech nahoru. 

Po levé straně jsou dveře do šatny, kam si můžete do „prvňáčkovských“ uzamykatelných skříněk odložit věci (bez zálohy). S klíčem ale nesmíte opustit budovu. 

Když vyjdete ze šatny, proti Vám jsou toalety a na levé straně vchod do knihovny. Platí zde standardní pravidla - zákaz potravin a vstupu zvířat.

Abyste si mohli knihy a časopisy půjčovat, musíte být samozřejmě zaregistrovaní. Až se Vám to povede, mějte identifikační kartu u sebe. Bývá při vstupu kontrolována. 

K registraci potřebujete 50 Kč, ISIC kartu nebo index a průkaz totožnosti. Dostanete kartu a malý leták s návodem, jak se přihlásit do systému. Ten nezahazujte. Pod svým registračním číslem se přihlásíte na své čtenářské konto. Teprve přes něj si objednáte knihy, které si chcete „odnést“ z knihovny. (Časopisy a několik bichlí si můžete prolistovat a za poplatek ofotit přímo na místě.) 

Upozorňuji, že jsou dvě možnosti, buď se kniha nachází přímo v knihovně, potom není problém si ji hned odnést. (Po objednání přes čtenářské konto, což ale můžete udělat přímo na místě.) A nebo je v depozitáři v Kojeticích, kam se pro knihy dojíždí 2x v týdnu. 

V knihovně jsou k dispozici počítače i křesla pro pokojnou četbu (za rohem i pro tichý spánek).

Ještě zmíním, že knihy si musíte vypůjčit Vy osobně (tedy osoba, na níž je vystaven čtenářský průkaz). Vracet četbu může kdokoli. Pokud byste nestíhali termín, nemusíte se honit do knihovny, můžete si prodloužit výpůjčku přes Vaše čtenářské konto. 

Kdybyste přišli vrátit knihu a knihovna byla z nějakého důvodu zavřená, za velkými vchodovými dveřmi vpravo je box, kde můžete knihy nechat.

  • Otevírací doba:
Pondělí a Středa 10:30 – 18:00
Úterý, Čtvrtek a Pátek 9:00 – 15:00
Sobota a Neděle zavřeno

Pevné nervy při psaní. Doufáme, že Vám náš tip pomůže. 

Další a podrobnější informace naleznete na webových stránkách knihovny.

Mrkni taky na tohle

14. 11. 2018 0 4

Máte na bytě či koleji prošlé jídlo a chcete ho vyhodit? – NEDĚLEJTE TO!

Číst více
09. 12. 2017 0 0

Ježíškova vnoučata

Číst více
08. 03. 2017 23 0

Zjistili jsme platy profesorů na ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP