Lovci hlav zpět na Suchdole!

21. 02. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Dochází Vám propisky? Nezoufejte, blíží se totiž další ročník Veletrhu pracovních příležitostí.

Již tento čtvrtek 23. února se na ČZU vrátí tradiční akce a to Veletrh pracovních příležitostí (VPP). Pro někoho šance získat propisky a bločky na další semestr, pro jiného šance urvat práci snů. Letošní veletrh může mít pro někoho punc výjimečnosti, (tragi)komickým faktem je totiž záštita celé akce Ministrem zemědělství panem Marinem Jurečkou. Nechme se překvapit, zda to bude na úrovni veletrhu poznat.

Ačkoliv se jedná o jednu akci, jejíž propagace je roztomile akademická, náhodný pozorovatel by mohl mít pocit, že se na Suchdole koná veletrhů více. Ve světle PEFácké části veletrhu trochu zapadá akce s názvem AGROTRH práce, což je jen část celouniverzitního veletrhu odehrávající se na FAPPZ. Zřejmě jen rivalita mezi PEF a FAPPZ brání známému: v jednoduchosti je síla a nedovoluje tak propagovat pořádně jednu věc společně. 

AGROTRH práce

Celý veletrh navštíví přes 100 firem, které se budou ucházet o naši přízeň. V oficiálních materiálech, vtipně umístěných na webu FAPPZ, je uvedeno 110 vystavovatelů, kteří jsou následně rozděleni do dvou kategorií – celouniverzitní a podle jednotlivých fakult.

Z firem majících zájem o studenty ze všech fakult jmenujme giganty typu Amazon, Českou Spořitelnu, Českou televizi, T-Mobile nebo Globus. Zajímavě vypadá i firma Infinity vyrábějící diáře. Fór je v tom, že zakladatelé této firmy jsou našimi spolužáky. Pokud budete mít zájem o jejich produkty, můžete se těšit na 25% slevu! Celouniverzitní vystavovatele můžete potkat od 10:00 do 15:00 nově na Céčku a v Kruhové hale, která veletrh již dříve hostila.

Veletrh pracovních příležitostí 2017

Situaci nepodcenil ani současný vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Na VVP bude lovit šikovné studenty hned na dvou frontách. Klasikou je účast Agrofertu a nově se na Suchdole objeví i mediální dům Mafra s iDNES.cz. Career Center ČZU v těchto dnech masivně představuje celouniverzitní účastníky veletrhu na svém Facebooku. Zájem studentů na sítích je ovšem roven maximálně pěti lajkům a to se jedno jméno objevuje pravidelně u všech olajkovaných příspěvků... Tak snad to bude ve čtvrtek jiné.

Jen pro zajímavost, toužit po studentech Zemědělky na VPP stojí každou firmu 17 000 Kč + DPH (21%). Tolik totiž podle dostupných materiálů PEF přijde účast na této akci.

Zajímavým zpestřením celé akce je letos možnost zúčastnit se přednášek vedených lidmi z konkrétních firem. Věřme, že lidé z praxe dokáží víc než číst aktuální slide a bude také dostatek prostoru pro dotazy a širší diskusi, na níž nikdy není v té tlačenici u stánků čas. Rozvrh jednotlivých přednášek a odkazy na registraci, která je nutností, naleznete na FB profilu Career Center ČZU.

Pomůže vám získat práci a posunout se blíž k vaším snům? Nebo jen naplní penál a šuplík propiskami a reklamními předměty?

AGROTRH práce (část veletrhu speciálně pro FAPPZ) nabídne studentům 13 potenciálních zaměstnavatelů přímo v budově jejich fakulty. Letošní úroda firem je opravdu bohatá. Posuďte sami: Alimpex Food, PetCenter, Státní pozemkový úřad, Agrofinal a další, jejichž úplný seznam najdete v již zmíněné brožuře. Kdo si nevybere, pro toho tu jsou pochopitelně celouniverzitní vystavovatelé, o nichž už byla řeč.

A kdo má zájem o budoucí absolventy naší největší fakulty? Několik firem bychom už mohli nazvat matadory našeho veletrhu, např. O2, Komerční banka či KPMG. Příjemným překvapením je účast velkoobchodu s potravinami Makro Česká Republika. Velkým překvapením je účast BIS, což není nikdo jiný než česká státní zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti (kontrarozvědka). Tak pozor na odposlechy! :-)

Veletrh pracovních příležitostí 2016

Technika letos na VVP přilákala např. Dopravní podnik hl. města Prahy, Agrotec, Pacovské strojírny nebo Procter&Gamble.

Výběr FTZ vám můžeme představit celý, neboť čítá jen dvě jména a to Člověka v tísni a Informační centum OSN v Praze.

FLD tento rok nabízí účast státního podniku Lesy České republiky, dále pak firem jako Matrix, Kaiser nebo Kronospan.

Na své si přijdou i studenti IVP. Těšit se mohou na IBM, Koučink centrum nebo na Národní institut pro další vzdělávání.

Veletrh je před námi a s ním i každoroční otázka. Pomůže vám získat práci a posunout se blíž k vaším snům? Nebo jen naplní penál a šuplík propiskami a reklamními předměty?

Autoři: Adam Valečka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 03. 2019 0

Vymysli aplikaci a vyhraj!

Číst více
27. 02. 2019 20

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙