Na zdraví! Festival vína byl famózní!

02. 12. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Letošní ročník Festivalu vína, který se tentokrát konal v Klubu C, je za námi. Pojďte se podívat, co si nenechat příští rok ujít!

Akce začala v 19.00. Než se však hosté usadili, bylo něco okolo půl osmé, a to už byl nejvyšší čas začít degustovat. Bylo ovšem nutno vzít si za vratnou zálohu 50 Kč skleničku. Pro všechny, kteří si zakoupili vstupenku, bylo připraveno 15 žetonků a vinný lístek s oddíly A, B, C, D. V každém oddíle byla tři vinařství a každé z nich uvádělo pět vín, výběr vzorků k degustaci byl tedy široký. Za 50 Kč bylo možno zakoupit dalších 12 žetonků.

Jeden košt byl zhruba 0,5 dcl v hodnotě 2 až 4 žetonů, což bylo určeno podle druhu, kvality a ceny vína. Byla zde k ochutnávce vína polosladká, sladká, polosuchá a suchá. Pro ty, kterým nestačila samotná ochutnávka vína, zde byla po 22. hodině možnost zakoupení celých lahví. 

Folklórní doprovod festivalu

V mezičase, například když člověk čekal, až se uvolní stůl, kam si chtěl jít pro vzorek, byl k vidění doprovodný program v podobě folklórních tanců s hudbou.

Akce nabrala lehký skluz, a tak byl nejlepší vzorek vyhlášen až ve 22:30. Tím se stalo muškátové Frizzante z vinařství Vaďura. Naše redakce degustovala, hlasovala a musíme uznat, že vyhrálo po právu. Následně se degustovalo se vší mírou až do půlnoci.

Pár otázek na organizátory z Asociace studentů:

iZUN: Po kolikáté se festival koná a proč máme jen podzimní edici?

Ondra Pilch: Festival se koná po 16. a podzimní edice je z toho důvodu, že jarní neměla takovou návštěvnost, tudíž byla odsouzena k zániku.

iZUN: Kolik je tu vinařů, vína a návštěvníků?

Terka Jedlanová: Máme tu 60 vzorků vína, tj. 360 lahví, tj. 270 litrů vína. Je vyprodáno, prodali jsme 200 lístků.

iZUN: Dají se zde ochutnat každý rok jiná vína nebo ta samá?

Terka: Snažíme se zachovat partnerství s vinařstvím ČZU, pak tu jsou ale i vinaři, kteří tu byli třeba před dvěma lety, takže se to snažíme obměňovat.Ondra: Aby lidé mohli ochutnat každý rok jiného vinaře.
Pokud jste festival nestihli, nebuďte smutní a příští rok nezapomeňte kupovat lístky včas. Některá vína z vinařství ČZU se dají zakoupit i v ČZU Shopu v menze.

Budeme se těšit na další ročník!

iZUN:

Autoři: Vendula Kovářová Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙