Nenechte si ujít tento týden:

30. 10. 2016 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zřejmě všichni již zaregistrovali posun času. Společně s touto změnou přichází i další týden akademického roku 2016/2017, který se značí prvními listopadovými dny. Jaké akce a události se v něm budou konat? Pro přehlednost jsme vám všechny důležité informace rozepsali den po dni!

Pondělí 31. 10. 2016

Přednáška: 10 000 km napříč pěti státy jižní Afriky

Kruhová hala, místnost RKU I – 18:00 

Cestovatelské přednášky: Společně zaletíme na „černý kontinent“ do pěti zemí jižní Afriky – Jihoafrické republiky, Namibie, Botswany, Zimbabwe a Zambie.

Projdeme se po pouštích, solných pláních a savanách, kde divoká zvířata ještě nemají strach z lidí a chovají se naprosto přirozeně. Nebude chybět Velká pětka (sloni, nosorožci, lvi, buvoli a leopardi) a samozřejmě i další africká zvířata (žirafy, hroši, pakoni, zebry, paviáni, damani a spousty dalších). 

Divadlo ABC:  Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Divadlo ABC 19:00 

Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermem vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...

Divadlo ROKOKO: Hodina před svatbou

Divadlo ROKOKO 19:00

Svatba jediné dcery bohatého podnikatele svede do jeho domu všechny jeho syny i jejich partnerky. Hra je postavena na střetu obchodních zájmů s nejprivátnější sférou lidského bytí.  

Úterý 1. 11. 2016

Událost: Redakční rada časopisu ERIES

ČZU – celodenní akce 

Redakční rada vědeckého časopisu ERIES Journal.

Přednáška: Jak se hledá práce v 21. století I

ZI (MCEVI) 17:30 

Jak se hledá práce v 21. století? Jak funguje trh práce? Jak najít a získat práci, kterou chci? Jak napsat CV? Jak se připravit na pohovor? Na co se ptát?

NUTNÁ REGISTRACE

REGISTRACE: https://wp.v2.czu.cz/cs/event/detail/1438/jak-se-hleda-prace-v-21-stoleti-i

Party: ČZU Halloween party

Klub C 20:00

Skvělou zábavu a vaše játra značně prověří ČZU Halloween party. Cena vstupu je 30 Kč s kostýmem, 50 Kč bez kostýmu.

Ice Breaker Party

Univerzitní klub Kruháč 20:00

Tato akce bude spojená s požíváním Becherovky Lemond, která bude v prodeji za zvýhodněnou cenu. 

Divadlo ABC:  Romulus Veliký, Komedie antických rozměrů

Divadlo ABC 19:00  

Tak takhle vypadá největší hrdina všech dob, nebo ne? Západořímská říše se hroutí, vlast ohrožují cizí vojska, za každým závěsem na něho číhá vrah, ale Romulus Veliký se stará jen o svůj chov slepic a klidně si snídá vejce! Jedna nečekaná událost střídá druhou. Postavy, situace a zápletky jsou ryze současné, velmi komické a, bohužel, velmi aktuální. Rozuzlení je šokující. Historické reálie slouží jen jako kulisa pro rozvíjení absurdní hořké komedie o moci, vládnutí, smyslu politiky a přeceňování lidských možností tvořit dějiny.

Divadlo ROKOKO:  Burundanga

Divadlo ROKOKO 19:00

Studentka, která nechtěně otěhotní, a není si úplně jistá, jestli otec dítěte je ten pravý, to se může stát. Sice si ho vybrala proto, že má bezpečné a trochu nudné povolání  IT technika, a sám není naprosto ničím výjimečný, jenomže jeden nikdy neví. A když má kamarádku farmaceutku, po ruce drogu burundangu, známější spíše pod názvem skopolamin – tedy droga pravdy, je velmi lákavé ji použít a mít naprostou jistotu, co je její vyvolený zač. Jenomže, jak už to v takových situacích bývá, dozví se mnohem víc, než si původně přála.  

Středa 2. 11. 2016 

Sport: Běh o pohár rektora ČZU.

KTV Start: 15:30 ženy, 16:00 muži

Pokud máte chuť si zazávodit, můžete se zúčastnit tohoto závodu. Délka tratě bude

6,2 km a startovat se bude od katedry tělesné výchovy ČZU (KTV). 

Divadlo ABC: Evžen Oněgin

Divadlo ABC 19:00

Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle.

Příběh nenaplněné lásky petrohradského šviháka a venkovské dívky je básnickou sondou do lidské duše. Absence smyslu bytí, absence jakéhokoli životního cíle žene mladého muže z místa na místo, nedává mu nikde klid, vede ho k pocitu, že svět je místo nudné a život je hra předem prohraná. K tomu, aby pochopil, že zoufalství neleží vně, ale pramení z jeho vlastní duše, musí zradit přátelství, zmařit lidský život, ztratit skutečnou lásku a dohnat sebe sama až k branám pekel.

Divadlo ROKOKO: Strýček Váňa

Divadlo ROKOKO 19:00

Čtvrtek 3. 11. 2016

Divadlo ABC: Listopad

Divadlo ABC 19:00

Divadlo ROKOKO: Noc bláznů

Divadlo ROKOKO 19:00

Pátek 4. 11. 2016

Divadlo ABC: V+W Revue

Divadlo ABC 19:00

Hudební revue, která připomíná slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

Divadlo ROKOKO: Top Dogs

Divadlo ROKOKO 11:00

Originální komedie nás zavede do bizarního prostředí rekvalifikačních terapií pro propuštěné manažery ve vysokých funkcích – tzv. top dogs. Ti, co dříve vedli a řídili velké koncerny a společnosti a vyhazovali z práce tisíce lidí, byli najednou sami vyhozeni. Ale společnost potřebuje především produktivní členy. A vše je nakonec jen a jen business. Stačí dobrý nápad, a tak je pro tyto propuštěné zřízen kurz, v němž mají být hroutící se znovu postaveni na nohy skrze nejrůznější psychoterapie, modelové situace a nácvik „správného chování“.

Autoři: Městská divadla pražská, Aleš Kotrbatý
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙