Neprůchozí dveře nejsou náhodou

22. 02. 2016 1 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Varovné šipky sice existují, ale nic naplat, na skleněných dveřích jsou patrné obtisknuté obličeje.

To si tak jdete do školy a jen tak tak se zabrzdíte před dveřmi, které se jindy, zcela normálně, samy otevřou. Odstoupíte si, zkusíte se znova přiblížit. Poposkočíte. Máváte rukama. Vyčítavě protáčíte oči v sloup a snažíte se najít pohybové čidlo, které si z vás dělá nejspíše dobrý den.

Tak nic, zkusím ISICa, myslíte si. Až při tom, kdy máte ruce v tašce/kapse/kdekoliv jinde, vás cosi osvítí. Šipka! Podíváte se a až pak zjistíte, že nejsou dveře jako dveře a že se dveřmi, které mají šipky, nejsou žádné špásy.

No tak jo, poslechnu, vydám se po směru a třeba něco najdu…

Poklad nikde, zato cesta na fakultu FLD/FŽP je rázem zvládnutá. Ono se to nezdá, ale klikatá cesta vstupem do budovy činí leckomu nemalé potíže, protože vnímat zákeřné směrovky ráno je opravdu brainstorming.

Při vycházení z budovy (kdy nejdete z bodu A do B, ale opačně - z B do A!) už se cítíte jako těžce inteligentní a smějete se/pokyvujete hlavou/klepete na čelo, když vidíte ostatní, jak se pokouší projít zavřenými dveřmi.

Čím to ale je? Že by sociologický výzkum? Jakou cestu zvolí uživatel fakulty, když je dána jen jediná? Výtečný žertík vedení fakult, rozbité čidlo, nebo snad test inteligence? Neřešitelná otázka, ráno především. Šipky každopádně nezabírají, a i když na ně příchozí = budoucí průchozí, celou dobu své trasy bezmocně zírá, stejně to zkusí. A ne, neprojde, ale za pokus nic nedá...

Top komentář
22 února, 2016 - 23:33 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Odpověď na řečnickou otázku v závěru článku zní: Ano... Děje se tak všude, kde je vyšší pohyb osob a více dveří "na čidlo". Proto i ty dveře mají "zimní režim"... A to, že se v zimě na MCEV otevírají vždy jen jedny dveře je tradice od jejího otevření...

Možným řešením by byly nálepky podobné těm pro ochranu ptáků před nárazem do skla (na PEFce jich je hafo, snad v každém okně nálepka). Pokud tedy chcete v podnikatelském inkubátoru Point One přijít s neotřelým nápadem, zkuste výrobu nálepek siluet pro ochranu lidí před nárazem do skel, FŽP a FLD by byly určitě prvními kupci a uklízečky by měly radost, že nemusejí neustále umývat mastné skvrny ze dveří z neúspěšných pokusů o projití. No řekněte, není to nápad k nezaplacení?

A teď ale zcela vážně: Opravdu si myslíte, že by šlo o náhodu, kdyby se jednalo o úsporu energie, a otevíráním pouze poloviny dveří na sebe nenavazujících by mělo pozitivní vliv na úsporu tepla? Nemyslím si...

Mrkni taky na tohle

08. 03. 2018 0 0

Nový pavilon FLD: Základní kámen položen!

Číst více
18. 05. 2017 0 0

24 hodin

Číst více
28. 01. 2016 9 0

Nově otevřen Dřevařský pavilon FLD

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP