Poslední Wineparty je za námi. Které víno ovládlo Kruháč?

07. 12. 2012 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Středeční večer nebyl pouze ve znamení mikulášské nadílky. V areálu naší univerzity se 5. prosince v Kruhové hale uskutečnila poslední Wineparty. Pojďte se podívat na to, jak to na Kruháči vypadalo a které víno bylo vyhlášeno nejlepším ze všech.

Již od sedmé hodiny se Kruhová hala začala plnit prvními návštěvníky. Ti si mohli zakoupit drobné občerstvení v podobě uzenin a sýrů, za vratnou zálohu pak získali skleničky a následně již nic nebránilo tomu, aby se začalo pořádně koštovat.

Zaplněný Kruháč

Letošní rok jsme měli možnost ochutnávat 40 vín ze 6 vinařství. Vína byla tradičně nalévána na třech barech. V 19:30 přivítal všechny přítomné pořadatel akce Jan Borák, a oficiálně tak celou akci zahájil.

Ochutnávání a hodnocení vín během večera všem návštěvníkům zpříjemnil folklórní soubor Rosénka se svými třemi tanečními výstupy.

Taneční soubor

V pozdějších hodinách došlo také na pravidelnou tombolu. Ihned po ní se všem naskytla příležitost vystoupit před celou Kruhovou halou se svým výstupem. Brzy se našlo několik odvážlivců, kteří si pak po zásluze odnesli drobné dárečky. Dlouho se asi ještě bude vzpomínat na borce, jenž zaskočil všechny přítomné svým excelentním beatboxem.

Koštování

S přibližující se půlnocí byl vyhlášen nejlepší vzorek celého festivalu. Hlasování probíhalo na základě rozhodnutí návštěvníků. A která vína se umístila na prvních třech místech?

1. místo Tramín červený - Zaječí vrch

2. místo Kerner - Mikrosvín Mikulov

3. místo Aurelius - Vinařství Vaďura

Naší redakci naopak nejvíce utkvěl v paměti Tramín červený z Chateau Reserved Zámecké vinařství. Byl sice ze všech Tramínů nejlevnější, ale to na jeho kvalitu nemělo velký vliv.

Poslední Wineparty s pořadatelem Janem Borákem z Asociace studentů, na jakou jsme byli zvyklí, je minulostí. Další akcí by měl být Festival vína ČZU. Pořadatelem bude opět Asociace, jen se změní hlavní organizátor. Zda se změní i celý koncept, to už záleží pouze na organizačním týmu. Nechme se překvapit.

Na další fotky mrkněte v galerii.

Autoři: Adam Valečka Foto: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 12. 2017 0

Víno, ženy a zpěv!

Číst více
01. 12. 2017 0

Víno, ženy a zpěv!

Číst více
22. 11. 2017 0

Srdečně Vás zveme na letošní Festival vína!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙