Šetříme, kde se dá, aneb Studentské výhody a slevy

20. 04. 2017 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Být studentem má mnoho plusů i minusů. Dnes se podíváme na to, jaké výhody studium na ČZU přináší. Není to jen vzdělávání a nekonečné párty. Věděli jste třeba, že studenti ČZU mají vstup zdarma do pražské Botanické zahrady?

Výhody pro studenty ČZU 

Microsoft Office 2016 zdarma

Bezesporu jedna z největších výhod, které ČZU svým studentům nabízí. Přes portál mail.studenti.czu.cz se dostanete do programu Office 365, kde najdete i svůj studentský email (který jistě všichni hojně využíváte :)). Zde si můžete zdarma stáhnout až na pět počítačů celý balíček Microsoft Office 2016 a co si budeme povídat, dokumenty a prezentace jsou studentův denní chléb.

UEP

ISIC kartu má snad každý z nás. Máte ale aktivovanou svou Univerzitní Elektronickou Peněženku (UEP)? Studentům i zaměstnancům přináší mnohé výhody a slouží k platbám za stravování, platbám kolejného či například tiskových služeb. Díky slevovému systému Food Point si můžete se značnou slevou dopřát své oblíbené pokrmy Na Farmě, Céčku i Géčku, popřípadě v menze, dále v bufetech na TF a FŽP, v kavárně SIC, prodejně So Deli ve vestibulu menzy nebo v řeznictví RS Maso. UEP můžete platit i ve většině automatů v areálu školy. Nezapomeňte si však každý měsíc Slevy Food Point aktivovat!

Eduroam

Jako mnoho vysokých i středních škol po celém světě, i ČZU využívá právě celosvětovou WiFi síť Eduroam. K internetu se tedy připojíte nejen na ČZU, ale třeba i na ČVUT a dalších univerzitách.

Parkování v areálu zdarma

Autem do školy? Na ČZU žádný problém, parkovacích míst je dostatek. Stačí mít stále u sebe svou ISIC kartu nebo si zaregistrovat SPZ na portálu student.czu.cz a brány do areálu už se Vám jako mávnutím kouzelného proutku samy otevřou.

Vstup zdarma do Botanické zahrady Praha

Je to tak. Mezi naší univerzitou a Botanickou zahradou existuje vzájemná dohoda, že studenti ČZU mají vstup do zahrady zadarmo. Stačí se u vchodu prokázat ISIC kartou s názvem naší univerzity a můžete se vesele procházet po krásných zahradách a vzdělávat se v oblastech botaniky.

Ze studentského života plynou i další výhody jako zákonné úlevy na sociálním a zdravotním pojištění (při prezenčním studiu do 26 let) a daňové slevy, levnější jízdné, různé formy stipendií či možnost vyrazit do zahraničí.

Slevy ISIC

Festivaly

Festivaly bezesporu patří k létu a s ISICem můžete se slevou vyrazit hned na několik skvělých a vyhlášených akcí, jako jsou festivaly Metronome, Beats for Love, Sázavafest, Fingers Up, Benátská či festival Mezi Ploty a mnoho dalších super akcí.

Jídlo a pití

Vůně kávy či neodolatelná chuť dortíků láká studenty v Dejvicích. Proč si je neužít s nějakou tou slevičkou? Ovocný Světozor v Dejvicích nabízí hodinu před zavíračkou 20% slevu na své pochoutky. Jídlo a pití si však můžete s ISIC slevou dopřát v mnoha a mnoha podnicích, např. v klasických fastfoodech (McDonald’s, KFC, Subway…), Starbucksu nebo si můžete dát zdravé fresh a smoothie v prodejnách Fruitisimo.

Kultura a zábava

Turistická sezóna už se nám rozběhla a hrady a zámky už otevřely po zimní pauze brány svým návštěvníkům. Neváhejte a objevujte zákoutí nejen českých hradů, zámků a muzeí, ale třeba i jeskyní či botanických a zoologických zahrad. V mnoha z nich totiž můžete uplatnit svou studentskou slevu.

Top komentář
28 dubna, 2017 - 10:49 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Oficiálně to asi nikde napsané není, ale na pokladně by o tom měli být informovaní. Domnívám se, že volný vstup by měl platit do celé zahrady.

Pod zkratkou ISIC se však skrývá spousta dalších možností a výhod, ať už se jedná o různé e-shopy (Alza.cz), kamenné obchody s oblečením (Sportisimo) nebo knihkupectví (Neoluxor Books). Díky své kartičce můžete využívat studentské slevy také v dopravě atd. Další velká výhoda ISIC karty je, že je zkrátka „profláknutá“ a všude ji znají a hlavně je mezinárodní, tudíž Vám poslouží i na dovolené v zahraničí.

Portál slev pro ISIC je obrovský, tím pádem jsme vybrali jen několik málo slev, které jako studenti můžete využít. Další výhody studentské průkazky ISIC najdete na oficiálních stránkách ISIC.

Autoři: Eliška Větrovcová Foto: Veronika Kysilková, Julie Lusková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 22 dubna, 2017 - 13:08

Díky za tip na vstup zdarma do Botanický zahrady. O tom jsem nevěděl. Platí to jen do venkovní expozice nebo i do skleníku Fata Morgana? Kdyby o tom náhodou na pokladně nevěděli, tak je to třeba i někde ofiko napsaný, že bych jim to ukázal? Díky moc :-)

| 12
EVe
EVe - 28 dubna, 2017 - 10:49

Oficiálně to asi nikde napsané není, ale na pokladně by o tom měli být informovaní. Domnívám se, že volný vstup by měl platit do celé zahrady.

| 17
RKo
RKo - 02 května, 2017 - 10:09

Doufám že bude pokračování! :-) třeba s ohledem na zimní aktivity :-P

| 14

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙