Spuštěn mobilní iZUN. Zkoušejte, testujte a hlavně užívejte!

26. 05. 2013 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Možná jste si již všimli, že pokud přistoupíte na iZUN z mobilního telefonu, objeví se vám trochu jiná verze. Doufám, že tuto změnu uvítáte. Krom zrychlení načítání ji určitě ocení i FUP vašeho mobilního operátora, jelikož celková velikost stránky zeštíhlila více jak o 75 %. Pojďme si však mobilní verzi blíže představit.

Vše je řešeno pomocí subdomény m. To znamená, chcete-li se podívat jak vypadá mobilní verze na vašem PC nebo tabletu, stačí zadat m.izun.eu. A ano, čtete dobře tabletu. Usoudili jsme, že tablety jsou schopné bez problémů zobrazit plnou verzi. A také se na nich dost často přistupuje k internetu přes Wifi.

Při přístupu z vašeho mobilu jste automaticky přesměrováni na mobilní verzi. Nemusíte tak do prohlížeče zadávat m.izun.eu, ale postačí jen izun.eu.

Velikost stránky a FUP

Pokud využíváte mobilní internet od vašeho operátora, jistě znáte to sprosté slovo FUP, které omezuje množství přenesených dat. Na to jsme samozřejmě mysleli a zeštíhlili jsme web, jak se dalo. Úvodní stránka tak místo velikosti kolem 1 MB má pouze 220 kB. Nejvíce "žerou" obrázky, a tak v článcích najdete výmluvné odkazy Zobrazit obrázek.

Zobrazit obrázek

Otevřená žurnalistika

V rámci našeho nového konceptu máte možnost se podílet na mnohém obsahu. Možnost vkládání aktualit a fotografií zůstala nezměněna, bohužel je tu však jedno malé ale. Náš hosting není neomezený. Zmenšování obrázků je náročná záležitost, a tak náš server nezmenší obrázky větší než 1600 x 1200. Je tedy nutné zmenšit obrázky ještě před nahráním. To však nepodporují všechny mobilní prohlížeče. Většina z vás také jistě neví, jak zmenšovat obrázky přímo v mobilu. Nahrávání obrázků tak je dostupné na prohlížečích Chrome, Firefox a Dolphin. Opera jej podporuje ve své nejnovější verzi. Dále je problém u výchozího prohlížeče v Androidu, kde je podpora jen na některých zařízeních. Některé prohlížeče pak podporují zmenšení jen částečně. Pokud tedy nevíte, jestli je toho váš prohlížeč schopen, zkuste fotku nahrát, a pokud před odesláním uvidíte náhled zmenšené fotografie, mělo by vše proběhnout v pořádku.

Top komentář
31 května, 2013 - 11:10 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Chyba se objevovala jen v pátek, ale už by to mělo být ok. Jídelníček se zobrazuje před obědem na oběd a po obědě na večeři.

Funkce navíc

Chcete jít na oběd a nevíte, co je dobrého nebo byste se rozhodli podle toho, jaká je dnešní nabídka? Pak je tu pro vás jídelníček přímo na úvodní stránce. Brzy čekejte například odpočítávání času do odjezdu nejbližších autobusů jak ze Suchdola, tak z Dejvické. Zkrátka každodenní dojení. 

Beta

Možná jste si všimli, že hned na začátku stránky je slůvko beta. Nebojte se, stránky jsou na mobilu použitelné, ale ještě to zkrátka není 100%. Ve světě mobilních telefonů existuje velká různorodost zařízení (různé operační systémy - Android, Windows Phone, iOS, rozlišení a jemnost displeje) a bohužel nemáme k dispozici všechna zařízení. Uvítáme tak jakýkoli podnět z vaší strany - co zlepšit, upravit, zvětšit, zmenšit. Dole na stránce tak máte jednoduchý formulář, do kterého můžete svoji připomínku napsat (pokud napíšete zařízení, OS, prohlížeč, budeme rádi). 

Přepínání

Na vašem mobilním miláčkovi se zobrazí mobilní verze automaticky. Pokud byste přesto chtěli zobrazit tu desktopovou, nebo se vám zobrazila naopak špatně ta desktopová, máte možnost přepnout na tu správnou. Dole v patičce stránky najdete odkaz Klasická verze / Mobilní verze.

A jak se vám líbí? Napište do komentářů vaše zkušenosti, nebo využijte výše zmíněný formulář. 

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 04. 2019 0

iZUN Music Challenge je tu!

Číst více
13. 03. 2019 0

Jak jsem jel s tátou na dovolenou

Číst více
08. 03. 2019 0

Pomoz tvé oblíbené hudební kapele ke slávě. Přihlaš ji do IMCH 2019 i ty!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 května, 2013 - 11:51

konec farmy :-(((

| 53
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 31 května, 2013 - 10:36

Jídelníček se v mobilní verzi nezobrazuje celý (Opera Mobile), v desktop verzi po rozkliknutí rozevíracího jídelníčku v liště se zobrazuje: Dnes se v menze nevaří.

| 53
admin
admin - 31 května, 2013 - 11:10

Chyba se objevovala jen v pátek, ale už by to mělo být ok. Jídelníček se zobrazuje před obědem na oběd a po obědě na večeři.

| 59

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙