Taneční Wine party — tradiční, a přesto překvapivá

03. 05. 2012 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve středu večer se Kruhová hala opět rozezněla tóny cimbálových kapel. Koštovalo se, popíjelo, tancovalo a soutěžilo. Tradiční Wine party, tentokrát s přívlastkem taneční, naplnila prostory nad Kruháčem a přilákala mnoho studentů.

Ačkoli nejsem příliš znalec vína a piji jej většinou jen příležitostně, vždycky rád okoštuji nějaké ty dobré české kousky. Wine party má vždycky kouzelnou atmosféru, kterou si málokdy nechám ujít. Za lidovou cenu si zde můžete, samozřejmě po poctivém okoštování, zakoupit flašku velmi dobrého vína, které navíc jen tak v pražských obchodech nekoupíte.

Kruhová hala otevřela své brány klasicky v 19 hodin a první návštěvníci se začínali hemžit. Ochutnávat se mohlo opět u 3 barů. Celou akci pak zahájili svými proslovy Honza Borák jako hlavní organizátor celé akce a prorektor pro informační systémy a vnější vztahy doc. Ing. Petr Heřmánek, Ph.D. Následovalo klasické folklórní vystoupení.

V druhém vstupu pak přišlo první překvapení. Netradiční provedení jednoho z tanců začalo pánským divadelním plážovým vystoupením v plavkách. Všichni přihlížející pak zůstali němě zírat. Tohle jsme ještě na Wine party neviděli. :-)

Plážové představení

A tady video:

Druhé překvapení následovalo ve druhém tanečním vstupu. Tanec ve stylu charleston v oblečení z 20. a 30. let vystřídal svižný rock´n´roll v kostýmech ze 60. let.

Kolem půl jedenácté začala zábava postupně gradovat a první tanečníci začali vířit po tanečním parketu. Celkově bylo na Taneční Wine party o něco méně lidí než v minulých ročnících. To však v žádném případě neubíralo celé akci na atmosféře. Ba naopak — u barů se netvořily fronty a nikdo nemusel čekat na svou sklenku zbytečně dlouho. Zábava se tak mohla nerušeně rozjíždět do těch nejvyšších otáček.

Osobně jsem se držel svého ozkoušeného plánu ochutnat co nejvíce vín a koupit si láhev toho, které lahodilo mému jazyku nejvíce. Tentokrát to vyhrál Muškát moravský z vinařství Zaječí. Překvapil mě plnou nasládlou chutí a zároveň byl lehký a osvěžující. Za příjemných 130 Kč to byla velmi dobrá koupě. :-)

Již nyní se těším na další ročník a jsem zvědav, která dobrá vína budu mít šanci ochutnat. A co vy? Jaké víno vám chutnalo nejvíce?

Autoři: Jan Masner Foto: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 12. 2017 0

Víno, ženy a zpěv!

Číst více
01. 12. 2017 0

Víno, ženy a zpěv!

Číst více
22. 11. 2017 0

Srdečně Vás zveme na letošní Festival vína!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙