Titul Miss Agro 2014 míří na PEFku! Jaký byl finálový den?

14. 05. 2014 10 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Konečně jsme se po roce zase dočkali. Od rána si s námi sice počasí zahrává jako kočka s myší, ale já věřím tomu, že na Miss Agro přeci pršet nemůže. No, dobře, tak může, ale jak se říká v jedné reklamě... NEVYMĚKNEM! Pojďte přijmout naše pozvání na nejlepší suchdolský den v roce... na den Miss Agro.

Do areálu ČZU se dostávám krátce před druhou hodinou a musím říct, že mám pocit, že se návštěvníci snad zalekli špatného počasí. Stánky se pomalu probouzejí k životu a lidí je tu snad ještě méně než za normálního školního dne. Chvíli váhám, opravdu je dneska Miss Agro? Naštěstí už vidím stage a první kapelu, která má začít hrát přesně ve dvě. Je sice trochu po druhé, když Lola Běží začíná svou tři čtvrtě hodinku, ale s o to větší vervou se do toho pouští.

Vydávám se na obchůzku. Copak nám areál nabízí letos? Jako vždy tu najdeme několik velkých pivních stanů. Točí se Staropramen, ale pro ty, kdož se nezaleknou zabrousit o něco dál, se trochu upozaděný krčí vedle Kruháče malý stánek Suchdolského Jeníka. Jídel tu najdeme nepřeberné množství a myslím, že si opravdu vybere každý. Co mě trochu pobavilo, je stánek Oční kliniky, kde bylo možné si nechat zdarma změřit zrak, což ovšem nedoporučujeme na konci dne Miss Agro. Mimo jiné samozřejmě nesmíme zapomenout na stánek Big Shocku, kde se můžeme podívat i na street exhibici, stánek Jägermeisteru, Maximu, Boardstaru, CK Mundo nebo Exxon Mobile.

Než skončím svou prohlídku areálu, už se nám pomalu na pódiu ladí Band-a-SKA, vítězná kapela letošního hudebního souboje iZUN Music Challenge. To už v zákulisí probíhají poslední přípravy před prvním vstupem finalistek na scénu.

Na pódiu se objevuje rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., aby vyhlásil výsledky rektorského sportovního klání, které probíhalo dopoledne. Ještě než se na pódiu objeví dívky, proběhne krátká exhibice roztleskávaček ČZU Wild Cheerleaders.

Top komentář
14 května, 2014 - 10:12 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Uzasna akce. Zelenam tady na zelenem ostrove zavisti, ze jsem nemohl byt v kotli a videt Miss iZUN na zivo i s jejim novym bujnym orem. Výborný report.

A je to tu, první uvedení na pódium, slečny se nám představují v rozličných oblečcích, některé mají sukýnky, některé barevné legíny. Každá finalistka dostává jednu věčnou otázku lidstva a mimo jiné i jeden úkol, který vyplynul z jejího profilu na Miss Agro nebo rozhovoru pro naše noviny iZUN.eu. K vidění byla například ukázka jógy, exování piva, posilování v posilovně, žárlivá scéna nebo lovení žížal.

V přestávce, kdy probíhá zvučení kapely Prago Union, můžeme sledovat pět odvážných jedlíků, kteří se utkávají v jedení kuřecích párků. Asi nejvýraznějším soutěžícím je zahraniční student oblečený v růžové dámské košilce s kočičkou Hello Kitty a vycpanými prsy, který se na pódium hrne s dalšími podobně oblečenými kumpány.

Ještě než se začne stmívat, dopřejí nám dívky jedno defilé v plavkách a hned po převlečení i speciální disciplínu – jízdu na mechanickém býkovi. Nejúspěšnější jezdkyní se stává dívka s číslem 10 – Gabriella Serbinová.

Pak už se pomalu na pódiu rozezpívávají UDG a začíná se stmívat.

Nadchází moment, na který všichni čekali. Vyhlášení v pořadí šestnácté vítězky Miss Agro a dalších kategorií Miss iZUN a Miss sympatie Agrofert. Dívky vcházejí na pódium ve stejných kratších proužkovaných šatech a celé obecenstvo netrpělivě očekává vítězná jména.

Historicky třetí Miss iZUN se stává dívka s číslem 6 – Dominika Hájková, mimo poukazu na zájezd do Rumunska od společnosti CK Mundo získává vítězka i talár od společnosti www.talary.cz a malé, velmi roztomilé houpací hříbátko.

Dominiku jsme hned na místě vyzpovídali.

iZUN: Stala ses historicky třetí Miss iZUN, jaké jsou Tvoje dojmy?

Vůbec jsem to nečekala. Myslela jsem si, že to budou jiný holky, měla jsem pár svých favoritek. Je to super.

iZUN: Proč jsi nevěřila, že bys mohla vyhrát?

Prostě se necejtím na to, že bych mohla něco takovýho vyhrát.

iZUN: Jaký byl Tvůj první pocit po vyslovení Tvého jména?

Že na mě mamka asi bude vážně pyšná. Viděla jsem ji tam dole hned v první řadě.

iZUN: Jaké pro Tebe bylo focení Miss iZUN?

Cejtila jsem se dost legračně. Nejsem zvyklá se fotit takhle, ale užila jsem si to moc.

iZUN: Co myslíš, že rozhodlo o tom, že jsi vyhrála?

To právě vůbec nechápu. (smích)

iZUN: Nelíbila ses sama sobě na těch fotkách?

To ne jako, přišla jsem si docela pěkná, ale viděla jsem tam mnohem hezčí holky.

iZUN: Co sis myslela, že dostaneš, když se mluvilo o hříbátku?

Já jsem si hlavně nemyslela, že to dostanu já. Jakmile zaznělo hříbě, tak si všechny holky pomyslely na Janču Poživilovou, která s koňma je dennodenně.

iZUN: Jaká pro Tebe byla cesta soutěží Miss Agro?

Byl to naprosto úžasný zážitek. Rozhodně jsem hrozně ráda, že jsem se toho mohla zúčastnit. Všechny holky byly suprový, celý ten kolektiv byl bezvadnej. Všechny akce, co jsme spolu měly, byly nepopsatelný, nezapomenutelný a jsem vážně ráda, že jsem do toho šla.

iZUN: Studuješ FTZ, takže Tvůj vztah k zemědělství obecně, rostlinám, zvířatům je asi kladný, že?

Zvířátka, stejně jako přírodu celkově, naprosto miluju. Snažím se ji chránit a chci ji chránit. Neříkám, že na zahrádce to umím, to ne, ale ty zvířátka, ty mám hrozně ráda.

iZUN: Máš doma nějaké zvíře?

Mám doma andulku, o ní zase není takový staraní, je to miláček. A už mám i koně, tady pode mnou. (smích)

iZUN: Co podnikneš v následujících minutách?

Pojedu na afterpárty a užiju si to maximálně i s ostatníma holkama. (úsměv)

iZUN: Co Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Zvířátka miluju, nejradši bych byla, aby byly volný. Můj ideální pohled je ta farma, volný všechny zvířátka. To bychom se ale bohužel nedoplatili. Chápu, že je to moc idealizované.

Titul Miss sympatie Agrofert si odnáší Karolína Straková s číslem 3.

Miss sympatie Agrofert Karolína Straková

V hlavní kategorii je II. Vicemiss vyhlášena Zuzana Galajdová s číslem 12, I. Vicemiss se stává číslo 8 – Veronika Kratochvílová a novou Miss Agro pro rok 2014 je Simona Porazilová s číslem 9.

Miss Agro 2014 Simona Porazilová

A co na své prvenství říká vítězka?

iZUN: Právě ses stala v pořadí šestnáctou Miss Agro, co na to říkáš?

Já jsem strašně nadšená z toho celého tady, z té atmosféry. Kolik přišlo lidí i vzhledem k tomu, jaký bylo ošklivý počasí, jak pršelo. Lidi fandili a byli nadšený. Já jsem úplně beze slov.

iZUN: Co Ti problesklo hlavou, když zaznělo Tvoje jméno?

Tak trochu jsem to asi čekala, jako každá finalistka, protože jinak bychom do toho nešly. Ale když vyslovili moje jméno, tak to byly takový smíšený pocity. Radost, štěstí, úleva a vlastně i smutek z toho, že už je to všechno u konce. Každopádně určitě převažujou ty radostný pocity.

iZUN: Jak by si zhodnotila celé Tvé účinkování v soutěži?

Bylo to celý neuvěřitelně dobře připravený. Užívala jsem si každou naši společnou akci, to seznamování s kolektivem holek. Teď jsme díky tomu super parta holek. Třeba o TEPfaktoru jsem před tím nevěděla a byla to skvělá teambuildingová akce. Já jsem naprosto nadšená z celé Miss Agro 2014.

 

iZUN: Kde se vlastně u Tebe vzalo rozhodnutí přihlásit se do soutěže?

Mě do toho tlačili známí a kamarádi, který mi říkali, že jestli se nepřihlásím sama, tak mě tam dotlačej. Ale taky mám takový motto, že příležitost se má využít. Tak jsem to zkusila a jak vidíš, tak to vyšlo. (smích)

iZUN: Byla jsi vůbec nervózní?

Ještě před tím prvním nástupem nervozita byla. Pak to ale z člověka na tom pódiu spadne a člověk už pak jenom nasává tu atmosféru. Ty lidi, jak fandí... Pak už člověk vlastně vůbec nervózní není.

 

iZUN: Jak se Ti fotila Miss iZUN?

Miss iZUN byla taky dobře připravená. Bylo fajn, že to všechno odsýpalo a nemusely jsme tam čekat třeba dvě hodiny. Celkově to bylo příjemný, byli tam fajn lidi... Takže mě se to líbilo.

iZUN: Kam povedou Tvoje kroky v následujících minutách?

Určitě pojedu na afterpárty, to jako beze sporu. Ale teď se asi půjdu najíst a převlíknout do něčeho pohodlnějšího. (smích)

iZUN: Teď, když si vyhrála, už jsi plánovala, co dál? Několik vítězek Miss Agro jsme mohli vidět ve finále České Miss...

No, tak to já vůbec netuším, zatím jsem o tom ani nepřemýšlela, co bych dělala, kdybych vyhrála. Takže já teď nemůžu říct, to je těžký na to odpovědět.

iZUN: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Já ho obecně neuznávám a neuznávám ani chov dobytka podobným stylem. Dávám přednost kvalitě, a ne kvantitě. Takže myslím, že klecový chov by se měl řešit a medializovat, aby o tom lidi věděli a aby lidi začali kupovat biologicky šetrný výrobky. A netýká se to jen zvířat.

Jako krásnou tečku na závěr, nebo chcete-li třešničku na dort, nám letošní Miss Agro nabízí MIG 21 v čele s Jirkou Macháčkem.

Nakonec můžeme s úsměvem na rtech konstatovat, že i přes všechna černá hlášení jsme během dne zmokli jen málokrát. A teď už nám nezbývá než jen zase si počkat na další rok. Tak příští rok zase s vámi!

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
08. 05. 2019 0

Seznamte se se Sárou Frankenfeldovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem devět

Číst více

Komentáře

Uživatel
Leprikon
Leprikon - 14 května, 2014 - 10:12

Uzasna akce. Zelenam tady na zelenem ostrove zavisti, ze jsem nemohl byt v kotli a videt Miss iZUN na zivo i s jejim novym bujnym orem. Výborný report.

| 96
Pavla
Pavla - 14 května, 2014 - 13:33

Super report, super rozhovor s vítězkou, skvělý video, opět úžasná akce!!! Velký díky všem co se na akci podíleli...

| 86
Basty
Basty - 14 května, 2014 - 20:00

Ahoj, chtel bych podekovat vsem zucastnenym a omluvit se za neprizen pocasi. Bohuzel nemame zatim finance na rozhaneni mraku stihackama :)

| 84
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2014 - 21:20

Basty, Basty. To nevíš, že každý květen, na tři zmrzlé - Pankráce, Serváce a Bonifáce je vždycky kosa a hnusně? Kdyby sis aspoň do budoucna vzal ponaučení, že tyhle tři dny to fakt není vhodný, tak by chudáci missky nemusely tak mrznout. Upřímně je lituju, v té kose v těch šatičkách a plavkách...

| 85
Basty
Basty - 14 května, 2014 - 21:50

To datum si bohuzel nevybirame, je nam prideleno.

| 77
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2014 - 23:34

To je zajímavý, že loni bylo nádherně 14. 5. 2013 na Bonifáce ty chytráku.

| 65
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 května, 2014 - 22:41

Děkujeme páni fotografové, že jsme skoro ani nezahlídli missky při předávání cen a šerp!!!

| 91
Fífa
Fífa - 15 května, 2014 - 18:56

no nevim teda vyhrála to největší umělotina co tam snad kdy byla....jak odpovídala v dotazníku byla schopna pro to udělat skoro všechno viz promenáda v plavkách.....

| 76
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 15 května, 2014 - 19:02

Bohužel musím souhlasit. A navíc si nemyslím, že pro to byla schopná udělat skoro všechno, ale že to všechno opravdu udělala. Působí na mě nečestně a uměle. Byly tam lepší kandidátky na vítězku

| 81
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 května, 2014 - 09:18

Co je na tom reportu úžasného ? Strohé info. Nejlepší je foto husiny na prdeli :))).

| 83

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙