Udržet se při studiu v dobré fyzické kondici? Na ČZU to je snadné...

25. 10. 2018 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Většina z nás si jistě Katedru tělesné výchovy ČZU pamatuje jen díky hodinám cvičení, které bylo nutné povinně absolvovat. Je však pravdou, že toto zemědělské cvičiště toho studentům nabízí v rámci sportovních aktivit mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Také znáte ten pocit? Krásné teplé léto spojené s plavkovou sezónou nahradil studený, sychravý podzim. Studium začíná nabírat ostrý spád, povinnosti přibývají a zkouškové se kvapem blíží. Stále více jsme vázáni k učení a vypracovávání různých semestrálních projektů. Tento stav bývá proto také většinou neblaze spjat i se snížením fyzické aktivity a zvyšováním vlastních zimních tukových zásob, jelikož trávíme stále více času v univerzitních lavicích, případně posedáváním a studováním jinde. Začínáme mít stále větší chuť hýbat se a zabránit tak přívalu a následnému ukládání nechtěných jednoduchých lipidů do krizových partií našich těl. Kromě toho nás k tomu pronásleduje všudypřítomný stres, o kterém víme, že nás pomalu, ale jistě ničí a máme tak bezmeznou chuť ho dostat z hlavy. Ale co s tím? 

Tyto strasti vždy bezpečně vyřeší úplně obyčejná věc - sport, sport a jedině sport. Po prvním nadšení však většinou k reálnému sportovnímu počinu nedojde, protože všechny snahy pohřbíme vlastní výmluvou, že vlastně nemáme čas a že v okolí Suchdola není pro nás ideální prostor pro sport. Přitom brilantní řešení máme přímo pod nosem! Nazývá se Katedra tělesné výchovy ČZU. Je blízko, navíc de facto zadarmo a nabízí množství skvělého sportovního vyžití. Jistě se sem vyplatí zavítat i mimo povinné hodiny tělesné výchovy. Zde sepisujeme několik důvodů proč: 


 1. KTV je příjemný sportovní areál, kde je možné v rámci povinné tělesné výchovy absolvovat řadu zajímavých sportů. Volejbal, florbal, plavání, fotbal, posilovna, stolní tenis, kalanetika, jóga, aerobik... to je jen část z nich. Pokud vám sport v rámci povinné TV nestačí, je možné po domluvě s vedoucími jednotlivých sportovních kruhů navštívit danou sportovní aktivitu navíc. Na KTV totiž vždy uvítají každého, kdo má chuť a zájem sportovat ve svém volném čase.

 2. Dříve docházelo na KTV ke krádežím a bylo to většinou způsobeno železnými skříňkami na oblečení, do kterých se bylo snadné velmi jednoduše dostat. Začátkem semestru tyto zastaralé skříňky na oblečení nahradily skříňky nové, bezpečnější, fungující na čipový náramek. Je to příjemná změna a bude nyní možné cvičit klidněji, stále však doporučujeme, abyste zejména při manipulaci s osobními cennými věcmi zůstali ostražití. 

 3. S KTV je možné vyjet na zimní a letní sportovní kurzy. S několika kurzy máme osobní zkušenosti a můžeme vám je směle doporučit. Jsou naprosto úžasné a určitě si z nich jako my odnesete zážitky na celý život. Kurzů se můžete zúčastnit jednak za účelem získání zápočtu z povinné tělesné výchovy, ale můžete se jich zúčastnit i pokud studujete jakýkoliv obor, a jste v kterémkoliv ročníku. Zkrátka zúčastnit se těchto kurzů může úplně každý. Doporučujeme se přihlašovat co nejdříve, protože místa se obvykle rychle plní. 

 4. Katedra tělesné výchovy pořádá řadu sportovních soutěží, kterých se mohou studenti či zaměstnanci školy zúčastňovat. V nejbližší době je naplánovaný Běh o pohár rektora ČZU, který se letos bude konat ve středu 7. 11. v Roztockém háji (200 metrů od budovy KTV, registrace v 14:30 ve vestibulu KTV). Startovné je zdarma. O prestižní závod a kvalitní zábavu postaráno. 

 5. Navštivte KTV v rámci individuálního cvičení. Posilovna je například volně přístupná každé pondělí od 15:00 do 16:00 a ve čtvrtek od 14:00 do 15:30. Zaplavat do bazénu si také můžete přijít ve volných hodinách, které naleznete níže. Pro více informací navštivte stránky KTV.

  Pondělí 9:50-10:50
  Úterý 7:50-8:50
  Středa 7:00-8:00
  Pátek8:00-8:40
 6. Věděli jste, že KTV vede například několik univerzitních týmů? Jedním z nich je i hokejový tým ČZU! Již 1. listopadu vypukne Hokejová bitva mezi pražskými univerzitami, které se tým ČZU hrdě zúčastní. Pojďme naše kluky na ledě podpořit. Lístky jsou k zakoupení každý den ve stánku před Menzou, případně v ČZU shopu, nebo EF Mixu. Cena je stanovena na lidových 140 Kč. Začíná se společným pochodem. Sraz v 14:00 na Strossmayerově náměstí. Budeme se těšit!  


Zaujala vás článek? Vyzkoušíte KTV i mimo povinné hodiny? Jaké máte s KTV zkušenosti?Napište nám do komentářů. :) Autoři: Aleš Kotrbatý
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙