Valentýn na ČZU

14. 02. 2012 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Drazí zemědělci. S novým začátkem semestru k nám přišel i Den svatého Valentýna. Asi většina z nás bude tento svátek slavit na univerzitě, ti šťastnější se svou milou v našem kampusu. Proto vám přinášíme pár perfektních míst na univerzitě, které přímo lákají k políbení své milované na milované univerzitě.   
Balkón na rektorátu Pivovar

Vznik tohoto svátku se váže ke svátku Luprecalia, který se slavil ve starověkém Římě. Dívky zde dávaly 14. února lístky se svým jménem do urny lásky a muži si následně z urny tahali lístečky. Dívka, kterou si vytáhli, se měla stát na jeden následující rok jejich láskou.

Kruhová hala RKU Fotbalové hřiště

Známější se tento svátek stal až díky knězi Valentýnovi, který tajně oddával páry i přes zákaz vládce Říma. Proto byl později 14. února popraven a svátek Luprecalia začal být spojován s oslavami popravy Valentýna, a stal se tak svátkem zamilovaných. 

U nás v Čechách máme podobný svátek zamilovaných, 1. máj slavící se 1. května. Avšak poslední dobou se u nás velmi rozšiřují oslavy svatého Valentýna a získává si každoročně mnoho nových příznivců. 

autobusová zastávka

Ať už budete Valentýna slavit se svou přítulkou, přítulem, nebo se rozhodnete pro bojkot amerických svátků ze stejného strachu jako s americkými Vánocemi (aby nám Ježíška nezasedl Santa), užijte si start nového semestru a pořádně ho přivítejte na nějaké fajnové akcičce. 

Autoři: Marek Mikel Foto: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 února, 2012 - 18:45

bojkot...

| 48
Spíca
Spíca - 20 února, 2012 - 08:22

Svátek s pěknou myšlenkou a pro radost protějšku, ale pro vzrůstající masáž z médií a obchodních řetězců se ho snažím ignorovat. Můj protějšek se nezlobí a je jen rád.

| 52

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙