Vzdělávací festival po sedmé na ČZU!

09. 10. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Na majoritní části území naší univerzity bude od pondělí 16. 10. probíhat bohatý, kulturně vzdělávací program. Rozhodně tuto velmi obohacující událost nepřehlížejte!

Kdo by se po náročném začátku zimního semestru nechtěl zábavnou formou trochu odreagovat od kvanta studijních povinností? A dozvědět se nové, přitažlivé informace z prostředí přírody, zemědělství a techniky?

K těmto prospěšným účelům se od pondělí 16. 10. 2017 do pátku 20. 10. 2017 koná na půdě České zemědělské univerzity tak zvaný Life Science Film Festival, zkráceně LSFF. A co konkrétně je pro nás letošní rok přichystáno? 

 
Není až tolik známé, že LSFF vznikl právě v prostředí ČZU, a to již v roce 2010 k vzdělávání nejenom studentů, ale i veřejnosti formou dokumentárních filmů z celého světa. Za 7 let své existence vytvořila dramaturgie LSFF více než 1000 filmů.
Letošní sedmý ročník se bude odehrávat ve znamení technologií, zejména v použití čipů a moderní elektroniky rozšiřující možnosti lidského těla. Je připraveno 36 filmů včetně prezentací a diskuzí zabývajících se touto problematikou. 
 
  • Kompletní program LSFF je k dispozici zde

K většímu přehledu jsme pro vás připravili několik filmových tipů:

1) Brouci: Malí superhrdinové přírody 

(Aula ČZU, pondělí, 12:30)

Je hmyz škůdce? Dobře si odpověď rozmyslete. Tento vizuálně úchvatný vědecký dokument ukazuje, jak nám tito malincí géniové mohou pomoci vyřešit jedny z největších vědeckých problémů - od výroby biopaliv přes ničení bakterií odolných proti lékům až po léčbu rakoviny. 

2) Kyborgové mezi námi

(Aula ČZU, pondělí, 14:00)

Už dnes mezi námi chodí kyborgové – lidé, jejichž tělo a vnímání zlepšují implantované čipy. Tvůrci francouzsko-španělského filmu „Kyborgové mezi námi“ mapují současný stav transhumanismu – od undergroundových garáží po špičková technologická pracoviště. Budeme jednou všichni umělými organismy? 

3) Mléko: Fakta, čísla a pověry

(Aula ČZU, úterý, 14:30)

Mléko. Vyrůstali jsme na něm všichni. Po léta nám říkali, ať ho pijeme, protože budeme zdraví a silní. Je to ale opravdu tak? Tvůrci soutěžního filmu „Mléko: fakta, čísla a domněnky“ ukazují, že ani tato dokonale bílá potravina nemusí být tak úplně bez poskvrnky… 

4) Barbecue

(Aula ČZU, středa, 18:00)

Při grilování nejde jen o ožehnutý kus masa. Je to rituál, který se na celém světě provádí téměř nábožensky. Pro někoho je to cesta ke spáse. Celé národy jsou na své grilování hrdé. A příběhy vyprávěné kolem ohně dokáží stmelovat celý svět.

5) Svět podle termitů

(Aula ČZU, čtvrtek, 14:00)

Víte, že všichni termiti na světě váží dohromady tolik, kolik všichni lidé PLUSmravenci dohromady? A že vyprodukují tolik skleníkových plynů, že bez termitů by klesla globální teplota o pěkných pár stupňů? O fascinujícím světě termitů vypráví doc. Jan Šobotník ve filmu koprodukovaném Českou zemědělskou univerzitou.

Ten, kdo je soutěživý typ, se bude moct také zúčastnit fotosoutěže a vyhrát tablet. Stačí vyfotit fotku z prostředí LSFF 2017 a vložit ji na svůj FB nebo Instagram s hashtagem #LSFF2017. Každý, kdo takto fotografii na sociální sítě vloží a je mu více než 18 let, ten má automaticky po předložení důkazu nárok na sklenku výtečného vína ČZU v infocentru LSFF (SIC). 

Kromě toho bude autor nejhezčí fotografie odměněn tabletem a vstupem 1+1 na VIP večírek s rautem a oceněno bude dalších deset nejlepších fotografií. Vyhlášení proběhne ve čtvrtek 19. 10. v 18:00 ve Velké aule. Uzávěrka je tentýž den v 16:00. Tak neváhejte a foťte. :) 

Na co se tedy těšit a proč přijít? 

  • více než 36 přitažlivých dokumentárních filmů 
  • fotokoutek nejenom pro nadšené návštěvníky, který bude k dispozici od pondělí do čtvrtka (vždy 9:30-12:00, 13:00-15:00) v Menze
  • chill out zóna ve vestibulu auly
  • fotosoutěž pro návštěvníky o hodnotné ceny
  • množsví občerstvení v popředí se stánkem KarBar připravující tématicky „street fit food“
  • hojnost nadšených lidí překypující pozitivní energií a mnoho dalších věcí! 

Pro nás studenty je jistě velmi příjemnou zprávou, že vstup na festival je kompletně zadarmo. Zbydou tak peníze na nákup nových skript. 

 
Závěrem je už snad jen potřeba okomentovat, že všem čtenářům již musí být jasné, že tento festival se rozhodně vyplatí navštívit. Udělejte si čas, uvidíme se tam! 
Autoři: www.lsff.cz, Aleš Kotrbatý Foto: www.lsff.cz,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙