Zemědělko, hoď se do gala aneb pátý ročník Plesu studentů ČZU

02. 03. 2015 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V sobotu 28. 2., na den přesně po roce od chvíle, kdy Zemědělka naposledy vyměnila ušpiněné montérky za sváteční šat, se uskutečnil již 5. ročník Plesu studentů ČZU. Stejně jako minulý rok, byl i letos program plesu nabitý k prasknutí nejrůznějšími vystoupeními, které jistě stojí za zmínku. Pojďme se tedy přenést zpět do večera plného roztančených párů, blyštivých rób a líbezné hudby a povyprávějme si, jaký vlastně ten 5. plesový ročník byl.

Zásadní změnou od minulého Plesu studentů ČZU bylo především místo konání. Oproti minulému prostředí v KD Ládví poskytovaly prostory Kulturního domu na Vinohradech, které letošní ročník hostily, mnohem společenštější a noblesnější atmosféru. Pro nejrůznější formu zábavy byly připraveny hned tři sály a tak si každý přišel na své.

V Majakovském sále vinohradského KD probíhal hlavní program večera. K tanci a poslechu zde provázela přítomné po celý večer kapela Golden Big Band Prague, jejíž první skladba rozezněla sál již v 19:00. V tuto dobu se sál pozvolna zaplňoval příchozími. O deset minut později následovalo oficiální zahájení plesu rektorem ČZU prof. Ing. Jiřím balíkem, CSc., dr. h. c. a slavnostní předtančení taneční skupiny ASTRA Praha. Poté již měli možnost převzít parket do svých rukou všichni přítomní. Mnozí se nenechali kapelou dlouho přemlouvat a taneční parket se rychle zaplňoval kroužícími dvojicemi.

V 19 hodin a 50 minut byl zahájen prodej tomboly, která je neodmyslitelnou součástí snad každého plesu. Letošní tombola navíc byla opravdu bohatá, a proto určitě stálo za to zkusit štěstí. Za zmínku stojí například hlavní cena – zapůjčení automobilu Škoda Fabia na víkend.

Top komentář
02 března, 2015 - 18:12 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Mate tam chybu - roztleskavacky napumpovalY - jsou to zeny!!!

Následovalo další vystoupení v podání taneční školy Stadardklub Praha, jejíž dvě dvojice rozvlnily svá těla v rytmu latinskoamerických tanců. Ve 21:00 se většina hostů těšila na představení finalistek Miss Agro 2015, které jedna po druhé chodily na podium a zkoušely si svá první vystoupení před početným publikem. Některé z nich si na chvíli zkusily například roli zpěvačky či tanečnice.

Dalším bodem večera bylo slosování vstupenek a tomboly. Za slosovatelné vstupné bylo možné obdržet dárkové sety jednotlivých fakult ČZU nebo třeba poukaz na stáž od AIESEC. Ve 23:00 zatajila celá ČZU dech při vystoupení v silové akrobacii dvojice mužů Daemen. Necelou hodinu před půlnocí se již celý program řítil do finále, avšak na přítomných nebyla znát ani známka únavy. Při zpěvu hosta večera, Petra Vondráčka, praskal parket ve švech a lidé tancovali až do vyčerpání posledních sil.

Celý večer zakončilo vystoupení roztleskávaček ČZU Wild Cheerleeders, které napumpovaly do návštěvníků další dávku energie. Pak už se přítomní hosté začali pomalu odebírat domů, ti nejvytrvalejší však vydrželi až do dvou hodin do oficiálního ukončení programu.

Pátý ročník plesu přinesl opět skvělou podívanou a jen mu prospěl přesun do větších prostor Národního domu na Vinohradech. Už teď se těšíme na šestý ročník!

Autoři: Anita Vydrová Foto: Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 března, 2015 - 18:12

Mate tam chybu - roztleskavacky napumpovalY - jsou to zeny!!!

| 28

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙