Zjistili jste jak na Erasmus?

28. 11. 2015 0 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Organizace ESN Culs připravila pro zájemce o studium v zahraničí informační odpoledne, kde se její zástupci snažili o rozptýlení obav a poskytnutí odpovědí na nejrůznější otázky.

Kruhová hala se v průběhu zaplnila téměř dvěma sty lidí. Jako první se představili sami pořadatelé. Hosty seznámili mimo jiné i s bohatým programem a pravidly připravované soutěže.

kruh

Následovala krátká prezentace asi nejznámějšího studijního programu Erasmus+, k němuž jste se mohli později vrátit prostřednictvím studentů, kteří pobyt absolvovali.

isn

Dále promluvil host z Domu Zahraniční Spolupráce o možnostech zahraničních mobilit. Jeho slova doplnili také zástupci zahraničních oddělení fakult FAPPZ, PEF, FŽP, FLD, FTZ.

Po necelých dvou hodinách došlo na očekávané Question round, kdy studenti korzovali po místnosti a pokládali další specifické dotazy. Nejčastěji se obraceli na lidi s cedulkou Ask Me About My Study. Jednalo se vesměs o bývalé Erasmáky. Na cedulce měli napsané místo, kde strávili „svůj čas“. Objevili se i studenti, kteří studovali v Číně a Karibiku.

Po třičtvrtě hodinovém kolečku se plynule přešlo k zodpovězení klíčové otázky a v některých případech i ke konečném ujištění, proč jet na Erasmus. Nakonec zájemce lákaly zahraniční univerzity z Belgie, Řecka, Rumunska a Španělska.

kruh6

Celou akci zakončilo vyhlášení soutěže a odměna výherců. Feedback od zúčastněných byl plný pozitivních reakcí. 

Mrkni taky na tohle

27. 02. 2019 20 1

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více
14. 01. 2019 0 0

Na Erasmus do Německa? To nemusí být nutně jen Drážďany, Berlín nebo Norimberk

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP