Famózní tým „Podej mi pivo“ zazářil během pražské kvalifikace v Dodgeballu

24. 11. 2012 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Měla jsem tu čest osobně se na Farmě setkat a udělat rozhovor s Honzou a Martinem, úspěšnými účastníky kvalifikace Red Bull Dodgeball2 — univerzitního mistrovství ve vybíjené v Praze, které se konalo 6. 11. 2012 v prostorách FTVS UK. Kvalifikace se zúčastnilo kolem stovky týmů ze všech pražských univerzit, mezi nimiž se dokázalo prosadit šest neohrožených reprezentantů z naší univerzity a podařilo se jim postoupit až do finále, ve kterém obsadili výborné 3. místo.

Účast hráčů a fanoušků byla opravdu obdivuhodná a slibovala od začátku skvělou atmosféru, spoustu zábavy, napětí a adrenalin. Žádný tým neponechal nic náhodě a všichni pečlivě zamakali, aby byli co nejvíc „štýlo“ a ukořistili nějaký ten bonusový život navíc. Konečně odbyla šestá a řežba mohla začít. Jamajčané, samurajové, transexuálové, bombardéři, kravaťáci, movembeři, ti všichni navlečení v šusťákách, elasťákách, teplákách, punčochách nebo trenclích.

Celý turnaj probíhal paralelně na třech různých hřištích. Ve finále se pak kolem jedenácté večerní v boji na život a na smrt střetly tři vítězné týmy o postup do velkého finále.

Honza Javůrek

Rozhovor s Honzou Javůrkem a Martinem Vackem:

iZUN: Čí to byl nápad, přihlásit se do této soutěže?

Honza: Byl to nápad můj a Martina. Postupně se k nám přidali naši kamarádi z kolejí a podařilo se nám dát dohromady dva soutěžní týmy.

iZUN: Jak se jmenoval váš tým a jak tento název vznikl?

Martin: Jmenovali jsme se „Podej mi pivo”. Pod tímto názvem se aktivně účastníme všemožných soutěží už od prvního ročníku na ČZU, takže už je z toho taková tradice.

iZUN: Podařilo se vám postoupit do finále a celkově jste se umístili na 3. místě, jak jste s tímto výsledkem spokojeni?

Martin: Třetí místo je rozhodně velký úspěch, protože my jsme se tam jeli hlavně pobavit a udělat nějakou srandu, ale samozřejmě jsme soutěživí a chtěli jsme do toho dát všechno. Nakonec nám jen o jeden kapitánský život uteklo druhé místo a skončili jsme třetí.

iZUN: Kolik zápasů jste v turnaji absolvovali?

Honza: Odehráli jsme v základní části kolem sedmi zápasů, zvítězili ve své skupině a z té pak postoupili do tříčlenného finále, ve kterém jsme odehráli další dva zápasy. 

iZUN: Co jste si během turnaje nejvíc užívali a co vás nejvíc bavilo?

Honza: Protože jsem soutěžní typ, bavilo mě vyhrávat a nejvíc jsme si užívali právě tu atmosféru a euforii po vyhraném utkání, kdy jsme se radovali, skákali a plácli si dlaněmi s celou naší partou.

iZUN:

iZUN: V čem spočívalo tajemství vašeho úspěchu?

Honza, Martin: Měli jsme jednoznačně nejlepší fanouškovskou podporu. Proto velký dík patří celému týmu „Podej mi pivo”, nejen hráčům, ale i kamarádkám, které nás přišly podpořit, protože díky všem těmhle lidem se nám podařilo dojít tak daleko.

iZUN: Měli jste předem vymyšlenou nějakou taktiku?

Martin: Taktiku jsme vymýšleli až na místě a zápas od zápasu jsme se ji snažili zlepšovat, což se nám dařilo. Především jsme se snažili vždy získat oba dva míče na naši stranu, abychom byli ve výhodě.

iZUN: Jakými originálními nápady jste se blýskli při výběru dresů?

Honza: Náš B tým na sobě měl trička ČZU a my jsme šli za zemědělce, traktoristy, dojičky a podobně. Hlavním poznávacím znamením byly montérky. Kluci z týmu dokonce těsně před turnajem jeli na statek, kde jim dali plnou tašku sena, kterým jsme pak naše dresy ještě vylepšili. 

Martin: Je fakt, že hodně holek tam bylo hezky oblečených. V tom se mají kluci na FTVS dobře.

Honza: To jó!

iZUN: Jaký zápas byl nejtěžší?

Martin: Nejtěžší byly ty poslední dva finálové, protože hned jakmile jsme vyhráli naši skupinu, která hrála v hale č. 3, museli jsme se na finále přesunout do hlavní tělocvičny, kde bylo úplně jiné prostředí, povrch, lajnování a my jsme se tím pádem ocitli trošku v nevýhodě oproti našim dvěma soupeřům.

iZUN:

iZUN: Jak probíhala oslava po skončení turnaje?

Honza: My ať vyrazíme kamkoli do města, tak nakonec stejně vždycky skončíme na Kruháči, takže oslava proběhla právě tam.

Martin: Ale nedá se říct, že by oslava byla záležitostí jenom jednoho večera.

iZUN: Šli byste do toho příští rok znovu?

Honza, Martin: Jasně. Určitě, příští rok do toho jdeme znovu!

iZUN: Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Honza: Já nejsem jeden z těch ochránců zvířat, životního prostředí a tak. Řekl bych, že dnešní společnost má větší problémy, než že jsou slepice zavřené v klecích. Ale nikdy jsem se o to nezajímal a asi ani nebudu, tak nejsem ten pravej, koho se ptát. Jinak jsem pro.

A co jsou vlastně zač tihle mistři přesných ran?

Podej mi pivo A:

Honza Javůrek TF, vodní pólista, kapitán týmuMartin Vacek PEF, volejbalistaMartin Novák TF, fotbalistaDavid Harnisch TF, volejbalistaVendula Šteflová PEFEva Bezchlebová, házenkářka

Pozorní diváci najdou mezi fanynkami týmu Podej mi pivo i Miss Agro 2012 Lenku Stančekovou.

Velkolepé finále o titul československého mistra ve vybíjené proběhne 7. 12. 2012 v Praze. Aktuální informace zde:

Zdroj fotografií Redbull/student.

Autoři: Lenka Šedinová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙