Mafiáni na ČZU – staňte se zabijákem

15. 11. 2012 19 {{ articleTotalLikes }} iZUN Art Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ano, čtete dobře, ovšem nejedná se o pravé mafiány, ale o dvoutýdenní hru, která již několik ročníků funguje na území Prahy. Rozhodli jsme se, že ji pro vás uspořádáme i u nás na ČZU. Staňte se na chvíli nájemným zabijákem.

Mafie je vícedenní hra, která probíhá v pozadí běžného života. Každý hraje sám za sebe a všichni hrají proti všem. Úkolem je vypátrat svou oběť a následně ji „zabít“. Slovo zabít je v tomto případě však zcela neadekvátní. Vraždí se jemným dotekem bez jakékoliv známky násilí. Svou oběť budete stopovat podle různých indicií, které získáte od organizátorů soutěže. Těm je poskytnou registrovaní hráči, kteří se hry budou chtít zúčastnit.

Článek z minulého roku o této hře:

Mafiáni odchází už posedmé, o své životy se teď již nebojíme!

 

Pravidla hry na ČZU

Registrace:

Pokud si chcete hru vyzkoušet a zapojit se do nevšední události, tak se registrujte na e-mailu [email protected]. Do předmětu napište slovo ''Registrace''.

V e-mailu uveďte:

  • jméno,
  • příjmení,
  • telefonní číslo (pro případ ověření některých údajů),
  • aktuální rozvrh hodin, kam pravidelně chodíte (NE jen zkopírovaný Hroch, ale seznam hodin, kam opravdu pravidelně chodíte!),
  • aktuální fotku,
  • pokud jste na koleji, tak na které bydlíte,
  • fakulta a obor.

Ze všech zaslaných informací uděláme výcuc, abyste nevěděli, kdy čekat útok.

Registrace probíhají do 25. 11. 2012!

Nejprve přihlášené rozlosujeme, a potom může začít lov!

Průběh hry - lov:

Hráč se nejprve snaží svou oběť vypátrat. K tomu slouží údaje (včetně fotografie) na její herní kartě, kterou všem rozešleme e-mailem.

Pak se ji snaží ulovit. Loví se PRAVOU rukou v bílé rukavici (např. z tanečních nebo z laborky), a to lehkým symbolickým dotekem. Bezprostředně po ulovení předává zabitý mafián kartu své dosavadní oběti svému vrahovi. Každý je proto povinnen mít kartu neustále u sebe! Jakmile zabijete svou oběť, tak nám na náš e-mail zašlete informaci, že jste svou oběť dostali a do předmětu napíšete slovo ''Vražda'' a ve zprávě nám uvedete kód oběti, který každý dostane a bude ho znát jen on.

Úspěšný lovec začíná hon na další oběť podle karty, kterou obdržel. Pokud se stane, že oběť u sebe kartu nemá, tak nás opět musíte informovat na náš e-mail a my Vám po ověření smrti oběti zašleme informace o dalším mafiánovi, na kterého si počíháte.

Princip hry je založen na klasickém vyřazovacím pavouku, takže se nemůže stát, že nemáte koho lovit. Pokud by se tak stalo, znamená to, že jste vyhráli.

Průběh hry – obrana:

Ruka v bílé rukavici symbolizuje nejen zákeřnou zbraň, ale i účinnou obranu.

Zpozoruje-li oběť svého vraha, může mu samozřejmě utéct nebo se schovat. Stejně tak si může rychle navléci bílou rukavici na LEVOU ruku a útočícímu lovci ji zřetelně ukázat a zamávat mu.

Jakmile lovec zahlédne, že se oběť brání bílou rukavicí, musí ji nechat na pokoji a minimálně hodinu a půl neútočit.

Odstoupení ze hry:

Stává se, že někdo během hry zjistí, že vůbec nestíhá. Nemá čas lovit nebo nemůže dodržovat to, co o sobě uvedl na kartě. Aby takovýto mafioso zbytečně "nebrzdil kruh", je mu dána možnost předčasně odstoupit ze hry formou tzv. "sebevraždy". Jeho oběť je pak přirozeně postoupena jeho lovci.

Sebevraždu oznamuje hráč zprávou na náš e-mail a do předmětu napíše slovo ''Sebevražda''.

Další nezbytné informace:

Hra bude probíhat od 27. 11. až do 11. 12. 2012.

Areál hry není limitován jen na areál ČZU, ale můžete lovit i třeba cestou 107 nebo pokud se stane, že Vám los přihodí nějakého kamaráda, tak ho můžete lovit třeba i ve Vaší oblíbené hospůdce. Každý je povinnen během hry nosit u sebe kartu své oběti, kterou vám zašleme mailem a Vy si ji vytisknete.

Udělali jsme limit na 50 hráčů, takže 50 nejrychleji přihlášených lidí se soutěže zúčastní. Každý hráč si musí bílou rukavici sehnat sám.

Vyhlášení proběhne na iZUN Music Challenge mezi 2. a 3. kapelou, pro přeživší mafiány je připraven vstup za polovic, a to je Kč 20,--. S sebou si nezapomeňte vzít karty všech svých obětí, abychom mohli s určitostí říct, kdo zvítězil.

Cena pro vítěze je půllitr ČZU, šála ČZU, taška a flashka ČZU a speciální mafiánská výbava!

Ceny Vám předá náš tajný iZUN Agent!

Na závěr bych vám chtěl popřát úspěšný lov a ať se Vám tato hra na ČZU líbí.

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0 2

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7 24

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více
22. 11. 2019 0 3

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP