Drogový večírek po česku

15. 12. 2009 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Rozhodnuto! Čtyřicet houbiček a pět rostlin konopí? Pohoda. Tento pro někoho revoluční krok vyvolává diskuzi, které rozumět můžeme i nemusíme, každopádně je to opravdu taková změna? Čekali uživatelé na požehnání? Jak moc veliké jsou represe? A je párty se 40ti houbičkami velká sranda nebo velký průšvih?

Milion otázek, milion odpovědí. Přírodní drogy jsou zákeřné a to ví asi každý, kdo už pár houbiček ochutnal. Stejně tak konopí může být velká sranda nebo velký výplach. V tom je to riziko. Každopádně stačí jedna obdařená houbička a z výletu do dálek, nazvaného trip, může být celoživotní dovolená mozku. Jak se říká, já budu jinde v lese a ty budeš jinde. Drogy nejde odhadnout, protože působí na člověka, jako individualitu.

Chci tím jen říct: ,,V tomhle jsme kámo každý sám. “

alcohol_addiction_treatment

Počet úmrtí drogově závislých zaznamenaný v zemích EU vzrostl ze 6350 v roce 2003 na 6780 v roce 2004 až na 6873 v roce 2005. Většinu z nich způsobil heroin, který je už dlouhou dobu nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v Evropě, zejména mužů ve městech. Zbytek možná spadá pod halucinogeny a pervitin.

Neexistuje univerzální míra, takže tohle není doporučená dávka.

Rodiče si přejí tvrdé represe, smrt uživatelů a bezpečný svět. Takový svět není a nikdy nebude. Rizika budou vždy na denním pořádku. Každý z nás se s drogami setkal a někteří se s nimi i kamarádili. Někteří na tu zkušenost nikdy nezapomenou, ale nevěřím, že někdo z nás čekal na to, až to bude legální.

Je skvělé mít své hranice, poslouchat sám sebe. Je fajn mít směrovky, ale chce to něco víc.

drog_vecirek4

Neexistuje univerzální míra, takže tohle není doporučená dávka.

Film Samotáři dal skvělou ukázku toho, když někdo míru nemá. Že není možné posunout se tam, kde Jiří Macháček alias Jakub skončil? Je to možné. ,,Hulení“ nezanechává následky? Ale zanechává. Jak na kom! Otázka je, kdo je silnější, jestli člověk nebo droga, jestli fetuje z hecu, nebo pro vyřešení problému. Je toho hodně, co pak určí, jak tenhle experiment skončí. Soudit drogy nebo lidi? A proč vůbec soudit. Každopádně je důležité o tom mluvit, nejen zakázat. Drogy byly, jsou a budou. Už šamani si užívali vize prostřednictvím přírodních látek.

Dnes jsou drogy jedním z největších producentů peněz podsvětí ve všech koutech světa. Častá slovní spojení jsou drogy, obchod s bílým masem a obchod se zbraněmi. V moci drog se stáváme loutkami bez morálky, bez života, bez snů, protože ve snu žijeme. Sen měnící se v noční můru.

A co dál? Mám novinku, je to jen a jen na nás. Vždy bude největší zbraní vzdělanost. Tak hurá do toho. Ať žije prevence.

Nemůžu ale zapomenout, na ještě jednu drogu. Démon alkohol. Vraždy probíhají pod vlivem omamných látek, ale i alkoholu.

Ranní okna, free noc bez kondomu, divoká párty bez hranic. O alkoholu jsme tolik nediskutovali, přitom je smrtí pro Rusy žijící v okolí Moskvy. Jejich žluté oči připomínají postavy z filmu Avatar, ale pozor, tohle je planeta Země! Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) se u ambulantních psychiatrů léčí ročně asi 27 000 pacientů, léčebny pak evidují ročně téměř 11 000 hospitalizací. Počet lidí závislých na alkoholu však může podle předního odborníka na závislost na alkoholu v České republice primáře Karla Nešpora přesahovat až 140.000.

drog_vecirek3

Alkohol zabíjí na silnicích, na večírcích, pomáhá při sebevraždách. Jo když může, tak pomůže. Někdy dodává odvahu na nesprávných místech. Ale vynáší, stejně jako drogy a cigarety.

A proto nebuďme otroky, ale pány situace.

PM

Autoři: Externí redaktor
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 06. 2017 3

Když se nikdo nedívá

Číst více
14. 03. 2017 4

Interaktivitou proti závislostem?

Číst více
10. 12. 2016 5

Jardova dobrodružství- díl 2.

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙