Zpátky do holínek! Nový akademický rok otvírá dveře

Úvodní fotka
Jako by to bylo včera, co jsme na tomto místě zaklekli do startovních bloků a odstartovali vstříc novému vysokoškolskému roku. Někteří z nás ještě ani nestihli setřít krůpěje potu a znovu stojíme na startovní čáře - tentokrát do závodu s názvem Akademický rok 2014/2015. Na start se po letní dřině v posilovně vydává i iZUN.

Šest let. Tolik svíček letos na dortu sfoukne iZUN. Šest let, co se z malého miminka, které neumělo číst ani psát, stalo miminko větší. Číst a psát se naučilo velmi dobře, ale občas mu stejně sem tam nějaké to slovní spojení drobně zadrhne. Kromě psaní také rozvíjelo svůj um i v jiných oblastech lidské činnosti, aby nezůstalo pozadu.

K ruce totiž mělo osobu ze všech nejpovolanější. iZUN maminku.

iZUN maminka

iZUN maminka je přísná, neoblomná, zásadová, ale spravedlivá. Procestovala mnoho koutů světa, navštívila nejrůznější památná místa a potkala se s mnoha a mnoha lidmi, kteří jí za celý ten čas předali mnoho a mnoho zkušeností. Sama se rozhodla, že už nechce zůstat v anonymitě a touží předávat nabyté zkušenosti dál. Proto k Vám skrze iZUN od nového akademického roku bude pravidelně promlouvat. Glosovat bude ty nejdůležitější události a momenty. Přísně a spravedlivě tak, jak to má ve zvyku.

Zpátky ale k tomu, co všechno iZUN pod vedením svojí maminky přes léto stihl a zdokonalil. Poprvé si třeba zkusí zorganizovat Oficiální zahajovací party ČZU. Akci vskutku nemalou, ale co by pro studenty lačnící po každodenní party neudělal. A co si budeme povídat, na první pokus se mu nevede vůbec zle, Roxy hlásí vyprodáno a ve vzduchu je cítit cosi mocného.

iZUN, ač tomu jeho maminka příliš nerozumí, popustil svou uzdu fantazii také na poli programovacím. Měsíce, týdny, dny a hodiny zavřený ve svém pokoji bez denního světla kutal přes léto mobilní aplikaci. Přes řadu nástrah a překážek nakonec přece jen docválal do cílového království za sedmero roboty - království s názvem Google play krále Androida. Tam ustájil svého poníka, aby aplikaci zdokonaloval. Směr jeho cesty dál je jasný - království za ukousnutým jablíčkem s názvem Apple store krále iOS.

Za ta léta, co iZUN pozoruje ten malý Vatikán na Suchdole, sbírá nářky studentů, shromažďuje informace a skládá je každý rok do knihy s názvem Průvodce po ČZU. Sám přidal i spoustu tipů a triků, protože si nerad nechává věci pro sebe. A taky neopomněl otvíračky hospod, protože pravidelný pitný režim doporučuje devět z deseti zemědělců.

Sám to nikdy nepřizná, ale iZUN je taky trochu na holky. No, trochu hodně. iZUN maminka už mu téměř všechny plakáty spoře oděných dívek strhala. Tak si před 4 roky našel nový koníček. Nekouká na ně na plakátech, ale rovnou si je fotí do kalendáře. Do jeho iZUN kalendáře. Jeho tvrdými kritérii a náročným výběrem neprojde jen tak některá dívka. Letos v něm uvízly samé misky. Pardon, missky. Ale protože iZUN není sobec, rád se s Vámi o tyhle kouzelné chvíle podělí. Například na křtu, který naplánoval na 21. 10. do Univerzitního klubu Kruháče.

Možná proto, že je iZUN trochu staromódní a jeho velkou vášní je čichat vůni křehčeného papíru potaženého tiskařskou barvou, smolí i letos ve svém pokojíčku papírovou verzi. Pod tíhou Kakyho, Pásovce, ČZU borců a dalších se ho rozhodl pojmenovat třetí číslo „Legendy“. Protože legend není nikdy dost, viď Báro Š.?

I když iZUN není důkazem nejpilnějšího studenta, uspořádá i letos Burzu skript. Nebo možná právě proto. Jako dvouletý tehdy viděl poprvé skripta. Velmi ho to poznamenalo a dnes mu maminka při té vzpomínce musí dělat horké kakao na uklidněnou. Když tehdy na nákup skript padly všechny jeho životní úspory, řekl si dost. Založil Burzu skript, kterou letos zopakuje již posedmé, a to konkrétně 14. 10. v prostorách menzy.

Posedmé už chce dát iZUN šanci kapelám předvést svoje hudební umění. Protože i on jeden čas koketoval s hudební branží, kdysi se totiž objevil v hudebním tělese Zemědělcův mls, kde měl tu čest hrát na hoboj. Jeho kapela bohužel ale nikde šanci nedostala. Dodnes nikdo neví proč. Proto před sedmi roky založil soutěž, jejíhož vítěze pošle na Miss Agro. Tedy ne na vítězku, ale na festival. Už brzy začne přihlašování.

A takhle se na start nového ročníku akademického roku připravil iZUN. Jak jste na tom Vy?

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

04. 03. 2019 0

Distribuce nového papírového vydání iZUN.eu právě probíhá!

Číst více
02. 10. 2017 1

Úvodní slovo šéfredaktora pro Akademický rok 2017/2018

Číst více
08. 03. 2017 23

Zjistili jsme platy profesorů na ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙