Jak se bydlí na kolejích ČZU

03. 04. 2014 34 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Každý jsme už jistě kolikrát šli kolem kolejí, ale napadlo vás někdy, jak studenti na kolejích žijí? Zda mají nějakou společenskou místnost, jakou mají kuchyňku, nebo co všechno si s sebou můžou a nemůžou přivézt z domova? Pojďte se s námi vydat na malou procházku po kolejích ČZU.

Koleje na ČZU jsou celkem čtyři objekty, kolej A, BCD, EFG a JIH. Každá kolej má jistě svoje specifika, co mají ale koleje společné, je stejné vybavení pokojů, každý pokoj má:

  • Postel

  • Psací stůl

  • Skříně

  • Lednici

Kolej A

Nejmenší, ale jednou z nejhezčích kolejí, je ta s označením A. Nachází se na úplném začátku areálu univerzity. V objektu jsou pouze dvoulůžkové pokoje, které fungují buňkovým systémem. Tedy tak, že dva pokoje mají společné WC a sprchu. Pokoje jsou vybaveny relativně novým nábytkem – v porovnání s ostatními kolejemi. 

Kolej BCD

Kolej BCD je mnohem větší a nabízí větší možnosti ubytování. Nacházejí se zde čtyři typy pokojů.

Tím prvním typem je dvoulůžkový pokoj bez sociálního vybavení. To se nachází na chodbě, v každém patře 3x. Pokoj je i pro dva lidi relativně malý.

Nalezneme tu, ale i dvoulůžkový pokoj se sociálním vybavením. Tento pokoj je shodný se třílůžkovým, kde akorát místo obyčejné postele nalezneme palandu.

Nalezneme zde i čtyřlůžkový pokoj bez sociálního vybavení, tento pokoj je oproti ostatním velice prostorný. Nacházejí se zde dvě palandy a klasické vybavení.

Koleje EFG a JIH

Koleje EFG a JIH jsou si velice podobné. Na obou kolejích se nacházejí jen dvou lůžkové pokoje buňkového stylu se společnou koupelnou. Oba pokoje jsou tak propojeny pomocí koupeny. V chodbičce, která je součástí pokoje, se nachází místo uzpůsobené pro vaření, které obsahuje jednoplotýnkový vařič. Na těchto kolejích se nenacházejí, a nesmí ani být, mikrovlnné trouby z důvodu slabé sítě.

Top komentář
12 dubna, 2014 - 14:49 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

No bydlí se nám tady tak skvěle, že další roky už volím pouze privát. Je nesporná výhoda jejich umístění, že je vše na jednom místě (koleje, fakulty, menza, sportoviště, cluby). Ovšem když se podíváme co nám nabízí čistě kolej v poměru cena/ kvalita je situace dosti zoufalá. Koleje jsou zastaralé, cena za ubytování vzhledem k tomu co koleje nabízejí neúměrně vysoká, nemluvě o každoroční větší a větší "buzeraci" ze strany kolejí, které se starají pouze o svůj profit - jak dostat z kapes studentů co největší peníz, ovšem aby se starali také o zpříjemnění bydlení pro studenty neregistruji. Spíš vidím snahu co nejvíce studenty omezovat - zákaz grilování, občasné zabavení laviček, možnosti vaření na kolejích jsou také katastrofální....(argument, že studenti dělají bordel neberu, když ho dělají ať se potrestají dotyční lidé a ne cenzura pro všechny jako z dob komunismu). Také je k zamyšlení starý nábytek z dob rodičů na 90% pokojů. Kam ty peníze tečou? Ještě jedna z posledních věcí, které moc nechápu proč jsou na recepcích místo studentů i starší lidé, když z řad studentů je mnohem větší zájem než je recepčních. Nic ve zlém, ale starší recepční na bcd jsou na studenty často arogantní a nepříjemní. Vůbec si neuvědomují, za co jsou v placeni a když se jich někdo na něco zeptá, tak mají dát slušnou odpověď a ne se tvářit kdo se je zase opovažuje otravovat. Ať nejsem zaujatý na efg jsou třeba starší recepční až na jednu výjimku v pohodě, ale přesto je příjemnější když je na recepci student, který se dokáže více vžít do role jiných studentů, jelikož se nedávno potýkal s podobnými problémy. Nebýt velmi výhodné lokality kolejí a v další řadě pro mnoho studentů se jedná o méně práce s vyřizováním ubytování, tak věřím, že by zájem rapidně poklesl. Každopádně doporučuji kolej pro prváky. Poznáte během krátké doby hromadu fajn lidí a časem Vás třeba kolej omrzí a přesunete se na byt. Je škoda přístupu jaké má vedení kolejí. Nebýt toho, žilo by se nám tady dobře.

Souhrn vybavení

Kolej

Kuchyň

Společné sociální vybavení

Společenská místnost

Studovna

Knihovna

Ping-pong

Posilovna

VIP kuchyň

A

X

X

X

X

X

BCD

X

X

EFG

X

X

X

X

X

X

JIH

X

X

X

X

X

* Na koleji BCD je přístup do společenské místnosti povolen jen se souhlasem vedoucího koleje.

Kolej

Výše kolejného

A

3200-3400

BCD

2900-3500

EFG

3200-3400

JIH

* Výše kolejného se liší typem pokoje a poplatky za elektrické spotřebiče (konvice, fén, atp.)

Autoři: Martin Vágner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
13. 11. 2020 0

Kolejné za dob Covidu - jak se k tomu vyjádřila škola?

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 dubna, 2014 - 15:12

na Áčku je posilovna ???

| 88
MVa
MVa - 03 dubna, 2014 - 17:19

Ano, na Áčku je posilovna

| 62
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 08 září, 2014 - 17:25

A mužu využívat posilovnu na A když jsem ubytovaný na jine koleji ? konkrétne na BCH

| 53
Anonymní ex-zemědělec
Anonymní ex-zemědělec - 03 dubna, 2014 - 17:58

Me by zajimalo, jak je to s Internetem na pokojich? Kde je/neni atp.

| 77
MVa
MVa - 03 dubna, 2014 - 18:39

Internet je na všech pokojích, ale člověk si musí zaplatit za užívání PC (je v tom zahrnuta cena za internet). Pak člověk potřebuje jen klasický síťový kabel, který se zapojí do krabičky na pokoji a do PC. Na koleji JIH je popř. místo kde jsou počítače k dispozici volně.

| 50
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 18:56

Já tedy platím zvlášť za PC a něco málo zvlášť za internet...nevím jestli to je tak jen na EFG, ale v ceně za užívání PC není zahrnuta cena za internet. Třeba teď si internet vůbec neplatím a připojuji se přes eduroam (což je teda taky občas docela k pláči :D), platím jen za počítač na pokoji.

| 54
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 dubna, 2014 - 19:40

MVa a je tam vstupné alebo to je len pre ubytovaných na koleji A? ako to funguje ?

| 45
obyvatel A
obyvatel A - 08 dubna, 2014 - 22:44

Vstupné do posilky neni, ale je jen pro ubytovaný na A, ale mrzet to nemusí, protože tu je jeden nefunkční rotoped, stepper a pár vyfouklejch míčů. Lepší je jít si zaběhat ven. =)

| 72
MVa
MVa - 03 dubna, 2014 - 19:50

Pokusím se zjistit a napíšu :-)

| 68
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 dubna, 2014 - 10:38

koukám že na EFG je i dvouplotýnkový vařič.. To by vyřešilo všechny moje problémy s vařením :o)

| 51
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 dubna, 2014 - 13:44

ten vařič je vlastní, jinak standartně je jednoplotýnkový...

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 dubna, 2014 - 10:48

Ani za zlatý prase :-D

| 65
Anonymní anonym
Anonymní anonym - 04 dubna, 2014 - 11:53

ty dvě postele u sebe s těma ohrádkama :D ... to je dokonalý :D

| 45
MVa
MVa - 04 dubna, 2014 - 12:00

Co se týče postelí tak je to těžký, na BCD jiný nejsou. Na EFG,JIH jsou bezohrádkové. Ale už viděl, že i ohrádky jsou tam :-)

| 52
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 dubna, 2014 - 12:34

Na Ačku je taky malá kuchyn jako na EFG?

| 46
MVa
MVa - 04 dubna, 2014 - 13:36

Na Áčku je 1 kuchyňka na celé patro, nachází se na chodbě.

| 71
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 dubna, 2014 - 22:48

za fén se neplatí... a je zvlášť poplatek za pc/notas a za interent

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 06 dubna, 2014 - 12:39

Takový detail: na EFG pin-pongové stoly jsou, jen se nachází v budově E, která je momentálně zavřená..

| 56
MVa
MVa - 07 dubna, 2014 - 09:46

Ptal jsem se na recepci EFG a bylo mi receno, ze stoly nejsou v zadne z techto koleji (EFG). Asi doslo k chybe ze strany vratneho. A nebo jsme se spatne pochopili. Diky za upozorneni.

| 60
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 dubna, 2014 - 11:27

"Na těchto kolejích se nenacházejí, a nesmí ani být, mikrovlnné trouby z důvodu slabé sítě." co je to za kraviny??? Běžný příkon vařiče je 1500W zatímco mikrovlnná trouba si vezme kolem 700W. Takže sporáky, který běžně pálí kabely a vyhazují jističe ano, ale mikrovlnná trouba s polovičním příkone ne?

| 82
Zemědělec nezemědělec
Zemědělec nezemědělec - 12 dubna, 2014 - 14:33

Na BCD je nahoře indukce? :D Tak asi budu jezdit nahoru, když už na to mám pánev a hrnec, ty obyč plotny vaří všechny různě a trvá to sto let :D Ale co jsem slyšel, nemusí se pro "VIP" kuchyň pro klíček/zapsat dole na recepci? :D Jinak super článek, alespoň se dozvim jak to vypadá taky jinde..:)

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 14:41

Hlavně ten internet na kolejích poslední dobou opravdu funguje!!! :X

| 75
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 14:47

stojí to za hovno

| 38
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 14:49

No bydlí se nám tady tak skvěle, že další roky už volím pouze privát. Je nesporná výhoda jejich umístění, že je vše na jednom místě (koleje, fakulty, menza, sportoviště, cluby). Ovšem když se podíváme co nám nabízí čistě kolej v poměru cena/ kvalita je situace dosti zoufalá. Koleje jsou zastaralé, cena za ubytování vzhledem k tomu co koleje nabízejí neúměrně vysoká, nemluvě o každoroční větší a větší "buzeraci" ze strany kolejí, které se starají pouze o svůj profit - jak dostat z kapes studentů co největší peníz, ovšem aby se starali také o zpříjemnění bydlení pro studenty neregistruji. Spíš vidím snahu co nejvíce studenty omezovat - zákaz grilování, občasné zabavení laviček, možnosti vaření na kolejích jsou také katastrofální....(argument, že studenti dělají bordel neberu, když ho dělají ať se potrestají dotyční lidé a ne cenzura pro všechny jako z dob komunismu). Také je k zamyšlení starý nábytek z dob rodičů na 90% pokojů. Kam ty peníze tečou? Ještě jedna z posledních věcí, které moc nechápu proč jsou na recepcích místo studentů i starší lidé, když z řad studentů je mnohem větší zájem než je recepčních. Nic ve zlém, ale starší recepční na bcd jsou na studenty často arogantní a nepříjemní. Vůbec si neuvědomují, za co jsou v placeni a když se jich někdo na něco zeptá, tak mají dát slušnou odpověď a ne se tvářit kdo se je zase opovažuje otravovat. Ať nejsem zaujatý na efg jsou třeba starší recepční až na jednu výjimku v pohodě, ale přesto je příjemnější když je na recepci student, který se dokáže více vžít do role jiných studentů, jelikož se nedávno potýkal s podobnými problémy. Nebýt velmi výhodné lokality kolejí a v další řadě pro mnoho studentů se jedná o méně práce s vyřizováním ubytování, tak věřím, že by zájem rapidně poklesl. Každopádně doporučuji kolej pro prváky. Poznáte během krátké doby hromadu fajn lidí a časem Vás třeba kolej omrzí a přesunete se na byt. Je škoda přístupu jaké má vedení kolejí. Nebýt toho, žilo by se nám tady dobře.

| 134
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 července, 2014 - 15:25

už si byl někdy na kolejích na čvut na strahově?...ne?...je to vidět, protože jinak bys čzu koleje miloval.

| 62
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 22:44

Chápu, že se spoustě lidem nelíbí cena ubytování k poměru ke kvalitě, na druhou stranu je to vše, co student k životu potřebuje. Nepotřebuju mít novou skříň a celej rok se klepat, jestli mi pak na konci roku neřeknou, že si zaplatím za každej škrábaneček. :-) možná by taky pomohlo, kdyby se studenti začali chovat trochu hospodárněji (zhasínání ve společných kuchyňkách, obden vytopený společný WC atd.), třeba by se i ta cena snížila. A co se týče vedení, nikdy problém nebyl a vždy vyšli všichni vstříc, pokud s nimi člověk jedná trochu inteligentně a slušně. ;-) takže dokud nebudu muset na privat, tak mě z kolejí nikdo nedostane :-)

| 78
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 dubna, 2014 - 23:31

Ja som na koleji BCD vydržala 1 semester, a už by som sa tam nikdy nevrátila... Často nešla teplá voda, nesplachoval záchod, nešiel internet (čo nám samozrejme nikto nepreplatil), na recepciu som radšej nechodila (strašne arogantný prístup k študentom), a spať na poschodovej posteli... tragédia, za takú vysokú cenu tak socialistické vybavenie izieb... bleh, nikdy viac

| 59
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 02 června, 2014 - 13:49

Zkoušel jste už někdo na JIHU nebo EFG propašovat mikrovlnku ? :D Přijde mi to vážně trapný, že vařič mít můžeme, ale mikrovlnku ne..

| 55
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 24 června, 2014 - 08:13

Ako je to vlastne s WC a kupelnou? Kde je spolocne soc.zariadenie pre cele patro? A tie POSCHODOVE POSTELE to myslite vazne??

| 52
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 září, 2014 - 00:34

Ahoj, jak je to prosím přesně s možností vaření si na koleji JIH, je na všech pokojích ten vařič? Na některých ofiko fotkách jsem viděl dokonce i mikrovlnku, ale to bude asi jen na nějakých VIP pokojích, ne? :-D

| 47
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 února, 2015 - 12:15

no tam tam na těch starych kolejich ani za nic!! schvalne porovnejte s koleji tady na jizaku: http://www.apartmanstudent.cz/ - vim, ze to mate z ruky, ale srovnejte si tu kvalitu sluzeb... meli by se zamyslet, jinak studenti budou bydlet jen po bytech..

| 55
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 dubna, 2017 - 21:10

Ahoj, chtěla bych se zeptat kdy budu mít možnost podat žádost o ubytování? Mám podanou přihlášku, zatím mi nic o přijetí nepřišlo, ale když se přihlásím do systému e-přihlášek, mám tam přijata na SO, tak abych to neprošvihla, prý je na kolejích plno :)

| 8
Anonymní zemědělec (bez ověření)
Anonymní zemědělec (bez ověření) - 14 září, 2020 - 09:57

Co je VIP kuchyň?

| 0
Nikola Řeháková
Nikola Řeháková - 18 září, 2020 - 06:58

VIP kuchyňku najdete v 5. patře vedle společenské místnosti na koleji BCD, oproti ostatním má navíc troubu a nějaké vybavení (plechy, hrnce, příbory). Klíč od ní se půjčuje na recepci a dá se zarezervovat na určitý čas. :)

| 0

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙