Národní potravinová sbírka - účast „dobrovolně“ povinná

09. 11. 2015 5 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
To takhle jednou Výživářům přišel hromadný e-mail ohledně akce Národní potravinová sbírka, na kterou se může člověk přihlásit jako dobrovolník, a celý den tak věnovat charitativní činnosti... Pro studenty oboru Výživa a potraviny se dobrovolná účast jaksi transformovala na povinnou...

 „...Letos nově má praxe i povinnou část, tou je vaše povinná účast v sobotu dne 21. listopadu na Národní potravinové sbírce, kampani Federace potravinových bank zaměřené proti plýtvání potravinami.“ Takto zní přesný obsah e-mailu, který se shledává převážně s negativními reakcemi. Oči totiž často spočinou jen na slůvku povinný, to vede ke zhnusení ještě před dočtením zprávy. Což je škoda, protože propagace projektu je velká a výsledek by mohl být velmi příznivý.

Nepochybně se jedná o záslužnou činnost, která může pomoci mnoha lidem. Jak píší organizátoři sami na svých stránkách „Vybrané potraviny poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.“

Odměnou studentům má být zkrácení odborné praxe o 2 dny. Bohužel, vystávání v obchodech, rozdávání letáků a požadování od nakupujících zakoupení trvanlivých potravin, které budou později rozváženy potřebným, za snížení počtu dní na odborné praxi mnohým studentům nestojí. 

Fakt se mi nechce někde 8-12 hodin o víkendu tvrdnout a škemrat o jídlo.

Často se vyskytují názory, že člověka otráví už jen to, že je všechno povinné, ať se nám to líbí nebo ne. 

Top komentář
09 listopadu, 2015 - 12:51 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

https://youtu.be/Sa9AGQHRj0s

Otázkou je, zda by se přihlásilo dost dobrovolníků i bez přikázání. A někdo to přece dělat musí.

Co myslíte? Nevadí Vám ona povinná účast? Snížilo by nechutenství například slůvko „prosím“? Přihlásili byste se dobrovolně? 

Mrkni taky na tohle

02. 04. 2019 21 3

Pod lupou: Mléko

Číst více
22. 02. 2019 0 0

Nový Free Shop ČZU - nákupy zadarmo!

Číst více
02. 01. 2017 2 0

Petr Havlíček pro iZUN: Životní styl je o jídle, pohybu, odpočinku a psychice

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP