Nově otevřena budova MCEV II

16. 12. 2015 4 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
V kampusu byla nově otevřena budova MCEV II a my pro vás máme exkluzivní fotografie z jejího otevření!

Dne 16. prosince, krátce po 12. hodině, byla slavnostně přestřižena páska, čímž byla symbolicky otevřena nová sedmipatrová budova v zadní části kampusu. 

Po krátkém uvítacím proslovu přestřihli slavnostní pásku ctění hosté, kterými byli: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, Marian Jurečka, ministr zemědělství, Stanislav Štech, náměstek člena vlády, Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, kardinál Dominik Duka, děkan Fakulty životního prostředí Vladimír Bejček, děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Pavel Tlustoš, Zdeněk Votruba, předseda AS ČZU, Petr Sklenička, emeritní děkan FŽP spolu s rektorem České zemědělské univerzity Jiřím Balíkem. Mezi přítomnými bylo mnoho a mnoho dalších vzácných hostů jak z řad politické sféry, akademické obce, tak veřejnosti. 

obr 1

Díky chladnému počasí se proslov dále přesunul dovnitř, kde poděkoval rektor ČZU prof. Jiří Balík všem přítomným za spolupráci při organizaci, výstavbě a za dokončení díla, na kterém se podílelo mnoho pracovníků, a jen díky jejich ustavičné snaze se vše úspěšně završilo. Toto dílo bylo nejnákladnějším počinem univerzity od dob jejího vzniku v tomto kampusu, za dobu 50 let.

obr 4

Hostům, ze kterých se na moment stali vrátní, byl předán pamětní list spolu s originálními výrobky od mladého umělce Adama Kovalčíka. Jednalo se o předměty z porcelánu ve tvaru slunečnicového semene, které bylo pozlacené a nese symboliku úrodnosti, očekávání a důvěry.

obr 2

Pak následoval přípitek, bohaté občerstvení a přítomní se mohli rozptýlit po novém objektu, který rozhodně stálo zato vidět.

Jelikož se jedná o mezifakultní centrum, budou se zde potkávat především studenti FŽP, FAPPZ, částečně i FTZ, kterým zde budou poskytnuty ty nejmodernější prostory pro vědu, výzkum, rozvoj, ale i odpočinek a relax, který je třeba při našem ustavičném shonu, který podstupujeme při cestě za poznáním.

Top komentář
17 prosince, 2015 - 20:30 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Z čeho? Dneska to rektor na akademické obci říkal :)

Velkým lákadlem jsou, krom jiného, ateliéry, ze kterých bude možno pozorovat nejen celý kampus, při dobrém, ale i mlhavém počasí, které panovalo otevírací den, se dohlédne na Hrad a ještě dál.

obr 3

Mezifakultní centrum environmentálních věd II v číslech:

  • Zahájení výstavby: 25. 9. 2014,
  • dokončení výstavby: 15. 11. 2015, (za 416 dnů hotovo)
  • generální projektant: Arch Design,
  • stavbu provedlo: GEMO Olomouc, spol. s r. o.
  • náklady na realizaci: celkem 320 mil. Kč,
  • z toho 260 mil. Kč financovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a 60 mil. Kč samotná ČZU.
  • Celková užitná plocha: 13 375 m2,
    • z čehož zde bude: 15 učeben, 11 studoven a knihoven, 28 laboratoří, přípravny, sbírky, sklady, pracoviště pedagogů (kanceláře, kabinety apod.), zasedací místnosti, terasy v horních patrech budovy, podzemní garáže (36 parkovacích míst) a nadzemní parkoviště P8 (188 parkovacích míst, z čehož 7 pro handicapované).
Autoři: Jan Maňas Foto: Veronika Kysilková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2017 3

Co máme a jiní ne, díl 2.

Číst více
12. 09. 2017 25

Nová budova CEMS II konečně otevřena!

Číst více
21. 02. 2017 0

Lovci hlav zpět na Suchdole!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 prosince, 2015 - 10:43

Bude tam nahoře kavárna nebo tak něco?

| 37
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 prosince, 2015 - 17:16

Zajímalo by mne, z čeho se provoz všech těch budov bude financovat. Postavit to, je jedna věc, ufinancovat druhá. Třetina miliardy, hmmm.

| 40
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 17 prosince, 2015 - 20:30

Z čeho? Dneska to rektor na akademické obci říkal :)

| 43
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 ledna, 2018 - 19:35

Fajn článoš

| 2

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙