Nudná party na C se zvrhla v oslavu studentského života

14. 04. 2010 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Je úterý 13.4 večer, něco před devátou. Sedím na Céčku ve dveřích a v pokladničce mám přesně čtyři platící lidi. To je 120 Kč a pokryly se právě náklady na nákup soutěžních moučných červů. Měla to být kalba všech kaleb, to nejlepší z Her bez hranic, Céčko mělo praskat ve švech, opilé dívenky striptýzovat na podiu a Wincenzo Kluzko čelit náporu zájemců o soutěžení. Bylo však prázdno. Bylo 21:00, seděl jsem ve dveřích Céčka a nevěděl, že z tohohle propadáku se vyklube ta nejluxusnější akce.

Taky nemáte rádi ty narvané party na Céčku začátkem roku, kdy na pivo se čeká věčnost až dvě, takže není úniku před diskofilní muzikou od renomovaných DJs? Mluvím o vítání prváků atd. To je naprostý extrém. Vždy to tak nebylo. Céčko bylo založeno na podzim roku 1994 v prostorách bývalé menzy. Někdo tvrdí, že opravdu otevřeno bylo až v dubnu 1995, ovšem jedno je jisté. Bylo založeno jako klub C. Místo pro studenty, kam by se mohli uchýlit z kolejí, přednášek či jen tak na pivko. Příjemný klub, plný náhodných setkání typu „nemáš mít teď chov zvířat II?!“ Klub, kde se potkají studenti ČZU a mají místo, kde se můžou bavit, poznávat a kalit v komorním prostředí. A přesně to se včera stalo.

cecko5

Začal jsem to pozorovat asi v půl desáté. Byl jsem chvíli dost byzy, protože přišli další dva lidi. Normálně by speaker Wincenzo Kluczko už rozjížděl show, DJ Vojta pouštěl ty nejbrutálnější pecky, parket by byl zaplněn a Karlos nestíhal točit. Našich šest lidí bohužel nestačilo ani k jedinému. A jak jsme tak popíjeli, potkalo se celé osazenstvo Céčka u baru. Začali jsme si povídat. Karlos obdivoval Wincenzovu elektronickou cigaretu, držitel Poháru exaře Céčka začal vyprávět svůj epický příběh, vyhazovač Fíla nás začal učit skládat vlaštovky co přelétnou celé Céčko a DJ Vojta organizátor Miss Agro zatím balil cigaretu. Holka, o které jsem si myslel, že je Agáta Hanychová se nakonec ukázala jako účastnice Miss Agro před čtyřmi lety a prima společnice. Bylo jedno kdo byl barman, kdo kalič, kdo to organizoval – prostě jsme tam všichni stáli u baru a užívali si.

cecko3

Pak se vymyslela soutěž v hodu vlaštovkou. Zcela spontánně (resp. Pan Kysl, dvojnásobný držitel Poháru exaře Céčka, mohutným lokem dopil svůj nápoj a zahlásil „Jdem házet woe“). Tou dobou už bylo na Céčku téměř 10 platících, takže atmosféra začala houstnot. Deset odvážlivců se vyrovnalo na podiu a za Wincenzova moderování se borci připravili. Jedna vlaštovka fantasticky dolétla skoro až k baru a toto místo budiž navěky věků označeno kobercovou lepící páskou. Když ji spatříte, vzdejte respekt tomuto borci, kterého pozvání na pivo neminulo.

Tou dobou už bylo na Céčku téměř 10 platících, takže atmosféra začala houstnot.

Následoval příchod Feryho (historicky druhý držitel Poháru Exaře Céčka), který když spatřil svého soupeře do Velkého finále (4. května na C), zajiskřili mu oči, slovo dalo slovo a vyzval Kysla na přátelák. Vzhledem k Feryho pověsti Kyslovi nikdo moc šancí nedával, ovšem to co následovalo po vykřiknutí EXUJ! by se dalo jen těžko popsat. Borci sice neměli moc formu, takže jejich čas 3,2s nijak neohromí, ovšem to že Kysl svedl s Ferym vyrovaný souboj lehce rozhodilo i samotného favorita. Sám jsem zvědavý jak se spolu s třetím borcem porvou o tuto prestižní trofej.

cecko_ex

Cílová fotografie obou kapacit v oboru piva. Udělejte si obrázek sami.

V tomto duchu probíhala akce až do 23:00. Ve vzduchu byla cítit přirozená zábava, přesně taková, jaká tu vládla při založení. Kdy studenti Céčko nebrali jako místo, kde si poslechnou pár oplodnováků, hoděj do sebe 12 piv a v závislosti na jejich potenci pak pokračují bud spát nebo do suterénu BCDčka k tajným dveřím, které se nezamykají a bez zaklepání nikdy neotvírají. Atmosféra byla téměř jak za starých časů, kdy jsme brali Céčko jako tady je moje, můj klub, můj obývák, moje studovna. Žádné umělé party. Dámy a pánové, to byly časy kdy na Céčku zahráli Tři sestry a Visáči.

cecko4

Atmosféra byla tak komorní, že nerušený sex na place nebyl ničím neobvyklý

Kolem 23:30 ovšem dorazilo dalších asi 200 lidí a skvělé na tom bylo, že atmosféra, která tam vládla před jejich příchodem nezmizela, ale naopak se přesunula i na ně. To co probíhalo pak byla ta nejlepší party plná spontánnosti a oslav studentského života tak, jak byl vždycky chápán. Škoda jen, že před 1:00 musel následovat klasický přesun na Kruháč.

JO

Autoři: Jiří Opletal
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
14. 04. 2019 0

Další ročník iZUN Music Challenge je za námi! Kdo z kapel vystoupí na Miss Agro 2019?

Číst více
06. 02. 2019 0

Je na čase hodit se do gala! Galavečer iZUNu se nezadržitelně blíží

Číst více

Komentáře

Uživatel
usdavecsp
usdavecsp - 14 dubna, 2010 - 22:14

Přesně tak, škoda té zavíračky.

| 13
Fedajkin
Fedajkin - 14 dubna, 2010 - 22:57

jj, i provozní nato nadává že se měří jiným metremna Kruháči a na Céčku :(

| 33
Ferry
Ferry - 10 května, 2010 - 16:08

kysl vyhrál bez problémů, ovšem rád bych poukázal na obsah moku, který se řinul po jeho tričku :-)

| 27

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙