Život po státnicích aneb ani v červnu nebudete mít klid

22. 06. 2017 1 {{ articleTotalLikes }} Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Po mnoha (v lepším případě třech) letech, spoustě dnů ve škole a po tisících hodin strávených učením jste se konečně dočkali. Všechno splněno a už si plánujete, jak minimálně do promoce budete využívat všech výhod, které vám škola poskytuje. Chyba lávky.

Představte si tu situaci - po jedné z další řady oslav se rozhodnete provětrat se a vyjít z koleje i jindy, než po sedmé hodině večer a zároveň dohnat resty, které jste úspěšně odkládali posledních několik měsíců. Protože máte stále ještě tak 0,5 promile z posledního večera, přijde vám to jako dobrý nápad. Tak se rozhodnete začít třeba těmi do práce. Otevřete si, jako už tolikrát, notebook a následně Excel. Doděláte co potřebujete a po hodinové práci máte konečně hotovo. S pocitem radosti a spokojenosti, že můžete další věc pustit z hlavy, klepnete na tlačítko “Uložit”. Smolík! Protože už máte po státnicích, nemáte platnou licenci pro školní Office. Tudíž, buď můžete počkat, než půjdete na magisterské studium a licence se obnoví, nebo to můžete udělat celé znovu. Pokud vaše práce může počkat 4 měsíce, za celou redakci gratuluji.

Přes toto všechno jste nevyhodili notebook z okna koleje, přestože tato situace byla velmi blízko. Proto, ve volné a svědomité chvilce, se chcete podívat, jestli nemáte dluhy za platbu koleje a jestli tak můžete s klidným svědomím před promocí podepsat, že nemáte žádné nesplněné finanční závazky vůči škole. Chcete se tedy přihlásit do kolejního systému. Smolík podruhé. Nemáte přístup. Chcete si stěžovat? ¯\_(ツ)_/¯ Prakticky není komu a i kdybyste někoho našli, stejně vám nepomůže.

Po této eskapádě, kdy už se blíží poledne, kdy už nemáte chuť nic dalšího dělat, se tedy alespoň rozhodnete zahnat hlad. Na ISICu (přesněji na elektronické peněžence) posledních 62 korun, proto vyrazíte do menzy na vaše oblíbené thajské nudle s kuřecím masem za korun 52. Dojdete si tedy nabít kupon na dotaci k platebnímu automatu. Smolík potřetí! Kupon nelze nabít, protože jste již splnili studijní plán. Tudíž si můžete dát brambory s tvarohem za 60,-, což je asi podobně příjemné, jako být o hladu, nebo jíst kameny.

 Brambory s tvarohem

Po konzumaci kamenů z jezírka za aulou se pořád snažíte brát život z té světlejší stránky, protože nikdy nemůže být tak špatně, aby nemohlo být hůř. Ale přesto už cítíte, že nastupuje onen bod zlomu, kdy si trochu sáhnete na dno a pro jistotu sáhnete po cigaretě na uklidnění. Navíc, když jste ušetřili 52 korun za oběd, máte skoro na rozdávání, tak vás krabička nepoloží. Chcete si tedy sednout na svoje oblíbené místo před PEFkou a užít si pětiminutovku plnou kouře, nikotinu a dalších látek způsobujících rakovinu, neplodnost, poruchy v těhotenství (záleží, co zrovna máte napsáno na krabičce), když v tom udeří smolík počtvrté. Od 31. května v areálu školy (s několika málo vyjímkami) nesmíte kouřit.

Top komentář
22 června, 2017 - 22:31 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Já osobně na to neustále zapomínám. Obyčejně se autem na školní parkoviště dostanu právě na ISIC. Dnes, na den promocí, se mi to též nepovedlo :D Sehnat si studentskoulítačku na Prahu, je taky téměř nadlidskej úkol. A zapomněl jsi dodat, že když se konečně dosaneš na tu kolej, aby sis pokecal se spolubydlícím, je dost možný, že prostě záhadně sublimuje. Asi domu. Na prázdniny :D

Když vám kolem čtvrté odpolední dojde, že opouštět kolej byla chyba, přijde vám jako dobrý nápad vrátit se na pokoj a probrat všechno se spolubydlícím / spolubydlící. Dojdete k budově koleje a snažíte se dostat dovnitř tak, jak jste to dělali poslední tři roky, přiložením karty ISIC ke čtečce. Myslíte si, že to funguje? Pak jste při čtení tohoto článku nedávali pozor. Nefunguje. Jako benefit absolventa bydlícího na koleji máte totiž jedinečnou možnost pořídit si hotelovou kartu se zálohou 330 korun (329,90,- jim pravděpodobně přišlo málo kulaté), abyste se dostal do budovy koleje. Bez alternativy v podobě karty ISIC, která už vám nefunguje a fungovat v blízké době už nebude.

Ovšem, jsou i věci, které vám zůstávají. Například slevy na studentskou kartu ISIC můžete využívat až do konce roku, na který máte zakoupenu revalidační známku, stále se můžete připojovat na školní Wi-Fi Eduroam ve škole, dalších školách a dokonce na některých nádražích, letištích, dalších českých městech a v Brně. Stejně tak vás s vaší RZ na autě pustí na školní parkoviště, tudíž kdybyste po těchto zážitcích ještě někdy chtěli riskovat návrat, můžete. Stejně tak statut studenta vám zůstává až do konce měsíce následujícího po absolvování státní závěrečné zkoušky.

 

Mrkni taky na tohle

14. 03. 2019 0 1

Bakalářky hoří, státnice se blíží!

Číst více
27. 02. 2019 20 1

Rektor: Důležití jsou lidé, jen budovy nestačí

Číst více
17. 02. 2019 0 0

Co nás čeká v předposledním únorovém týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP