Krása chmurného podzimu

10. 11. 2016 16 0 iZUN Art Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Krátká povídka z nudného chmurného podzimu jednoho studenta ČZU.

Je zima, sychravo, v korunách javorů zbarvených do podzimních odstínů se prohání vítr. Já se jako každé pondělní ráno vleču na hodinu chemie, na tu dlouhou, těžkou hodinu. S prázdným výrazem v očích, naprostou nicotou v hlavě a se sluchátky v uších kráčím k té velké žluté budově agra a jako každé ráno téměř automaticky navoluji svoji oblíbenou kávu. Automat zahučí, vyplivne kelímek a následně začne plnit onen kelímek sladkou, hnědou břečkou s vůní něčeho, co možná i kafe vidělo, ale co... Mozek to dostane alespoň do pohotovostního režimu. Usrknu trochu, abych to po cestě nevybryndal, a vyrážím na přednášku. Jenže hned, jak se otočím, tak vidím něco, co mi zlepší náladu. Přede mnou stojí krásná, usměvavá slečna. Dlouhé zrzavé vlasy stažené do culíku, velké upřímné oči, růžové tváře a plné rty. „Ahoj.“ povídá svým medovým hlasem. „Ahoj,“ odpovím s úsměvem, „jak se máš?“ Ona se pousměje a spustí: „Tak je pondělí ráno, ale myslím že jsi na tom podobně, když na tebe tak koukám. Hele, jdeš zítra na tu party, co je na Céčku?“ Nadechnu se a pravím: „No jasně, to bych si nemohl nechat ujít.“ „Tak jo, uvidíme se tam,“ odpoví a skočí mi kolem krku, div na sebe nevylije kafe, „a zatím se měj, začíná mi matika.“ Pak už ji vidím jen, jak uhání na přednášku. Nikdy jsem nechápal, jak to zvládá s takovým elánem, s úsměvem vždy na tváři a s hlavou, jakoby mimo od všech starostí a problémů.

Zbytek dne byl jako každé jiné pondělí. Ze všech sil jsem přemáhal svá víčka, chtělo se mi spát, myslel jsem na jiné věci a na zítřek. Třeba se to už konečně povede a já jí konečně řeknu, co k ní cítím. Sakra, to zní strašně sladce, to ani snad nejsem já, ale ty její kukadla, jo ty mě učarovaly, přemýšlím, místo abych se věnoval uhlovodíkům a dalším organickým příšerám.

Dveře autobusu zasyčely a já byl zas na Suchdole. Se svými kamarády máme namířeno na Céčko, na jednu z mnoha party, co se tu konají skoro každý týden. Nabuzeni dobrou náladou, několika skleničkami vodky s Redbullem a chutí pořádně zapařit. Plán je jednoduchý: zaplatit vstup, nechat se olepit barevným náramkem a následně zaútočit na bar, dát startovní pivko a rozjet naše jedinečné taneční kreace. „Zdravím, jedno, prosím.“ objednávám si jedno chlazené, orosené pivko. „Tak pánové, ať vám stojí, až sbalíte nějakou roštěnku.“ připijí na zdraví kámoš.

Zábava se pomalu rozjíždí, klub se plní lidmi a já se sem tam poohlédnu po ní. „Nikde ji stále nevidím, že by nakonec nepřišla? Škoda.“ povídám si a otáčím se k baru, abych si objednal další pivko. V tom mi někdo zezadu zakryje oči. „Tak jsem tady.“ ozve se za mnou něžným hlasem.

V tu chvíli se mi hned zvedla nálada, tenhle medový hlásek poznávám, je to ona. „Dáš si něco?“ ptám se s úsměvem. „Hmmm, asi pivo,“ odpoví a stoupne se vedle mě, „ale platím si sama, jsem silná a samostatná žena.“ Po čtvrtém pivku se jde tancovat, muzika duní, světla blikají a čas utíká. Od piva se přešlo už k něčemu silnějšímu a já už to na sobě začínám cítit, hlava je volnější, mysl veselejší a nohy nemotornější. „Nejdeš se na chvíli projít?“ pošeptám ji do ouška při další zastávce na baru. V očích jí zajiskří plamínky, usměje se a praví „Jasně, tak dopijem a já si vezmu věci.“

Venku už je zima, od úst mi stoupá pára, vzduch je čistý a krásně osvěžuje plíce. Na čistém, temném nebi se třpytí hvězdy, univerzita je až na pár místních lokálů mrtvá. Bodejť by ne, vždyť už je lehce po půlnoci. My spolu sedíme u fontány za agrem, povídáme si, smějeme se, užíváme si tu chvilku, a pak už konečně dostanu odvahu chytit ji za ruku. Hned, jak jsem to udělal, se na mě zahleděla těmi svými kukadly, leskly se. Pak nastala taková ta chvíle ticha, dlouhého, trapného ticha. Koukal jsem do těch jejích očí a užíval jsem si to. A pak to udělala, vzala mě za límec bundy, přitáhla mě a dala mi polibek, rty měla měkké, hebké a krásně teplé. Po chvilce mě zastavila, objala a povídá se šibalským úsměvem: „Nechtěl bys ke mně zajít? Spolubydlící je pryč.“

Asi si dovedete představit, jak jsem odpověděl, a tak jsem jel za chvíli výtahem směr čtvrté patro kolejí BCD. Dveře se otevřely a já následoval její ladné kroky. Šli jsme pomalu, nikam nespěchali a užívali každý okamžik. Dveře lehce vrzly a já stál v malém pokojíku, byl útulný a bylo tam krásně šero, rychle jsem si vyzul boty, sundal bundu, a pak už to šlo všechno celkem snadno, košile, triko, a pak jsem jí položil na postel. Začala mi jezdit nehty lehce po zádech, nebolelo to, bylo to vzrušující, občas mi zajela rukou do vlasů, já ji zas líbal po krku a postupně sjížděl, prsa, bříško a až tam dolů. Asi není nutno úplně popisovat, ale jedno vám řeknu. Ač jsem toho moc nenaspal, tak se mi ráno na zoologii šlo opravdu krásně. Svět byl hned hezčí, sluníčko svítilo přes žluté listí a já měl na tváři ten blažený úsměv a na zádech pár škrábanců z probdělé noci.

Top komentář
10 listopadu, 2016 - 21:10 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Konečně pěkná povídka :-)

Autoři: Miloslav Musil Foto: Veronika Kysilková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 10 listopadu, 2016 - 21:10

Konečně pěkná povídka :-)

| 33
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 listopadu, 2016 - 04:20

Tak tohle je trošku mimo, ne? Nevhodné. Ale autorovi samozřejmě gratulace, že si zap*cal. Evidentně to potřebuje slyšet, když se tím musí chlubit. Až to budeš dělat častěji, tak už se budeš cítit jako velkej kluk, a nebudeš to muset nikam postovat.

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 listopadu, 2016 - 10:10

a nenapadlo tě třeba, že by to mohlo být smyšlené? Nemyslím si,že by sem někdo psal reálnou story. :D

| 21
James Blunt
James Blunt - 14 listopadu, 2016 - 11:28

Pokud to je smyšlené, tak je to ještě větší úchylárna, nejspíš z pera nadrženého beďarovitého masturbátora, který si tím ukájí svojí vlastní neschopnost...

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 listopadu, 2016 - 12:49

Já bych to spíš bral jako návod na to, jak se to dělat nemá. Přece jenom jezírko u agra lehce po půlnoci, vcelku vtipné :-D

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 listopadu, 2016 - 15:20

Mně se teda povídka líbila :)

| 17
Bea
Bea - 13 listopadu, 2016 - 20:53

A pak se má člověk vyspat na koleji.

| 29
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 listopadu, 2016 - 12:54

Škoda, že nepřišla spolubydlící :D

| 15
samanta
samanta - 15 listopadu, 2016 - 09:48

ty krávo co to je za cinty ??

| 24
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 15 listopadu, 2016 - 19:20

Tak ta fotka?

| 24
MMu
MMu - 15 listopadu, 2016 - 20:43

A co s ní? :D

| 26
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 19 listopadu, 2016 - 16:13

Bude ještě další kolekce fotek? :-D

| 24
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 listopadu, 2016 - 12:13

Je libová. :-D

| 23
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 listopadu, 2016 - 14:44

holka z fotky by měla víc sed lehovat

| 14
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 27 listopadu, 2016 - 15:13

Radek? :-O

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 listopadu, 2016 - 15:53

Jak jinak! Koho ojedeš příště?

| 17

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙