Ohlednutí za jubilejním Masters Of Rock aneb podesáté a stále lépe

17. 07. 2012 1 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve Vizovicích se jako každý rok tradičně odehrál svátek metalové a rockové hudby — festival Masters Of Rock. Jubilejní desátý ročník se nesl ve znamení mnoha zvučných jmen, a přislíbil tak nejeden parádní hudební zážitek. Jako již několikátý rok, nemohli redaktoři z iZUNu na této akci chybět. Přinášíme malé ohlédnutí za vydařeným prodlouženým víkendem.

Hned při našem čtvrtečním příjezdu nám bylo jasné, že si letošní porci vystoupení slavných jmen nenechal ujít rekordní počet fanoušků. Počasí přálo, a tak nám nic nebránilo vydat se hned do areálu.

Již v odpoledních hodinách byl areál slušně zaplňen...

Čtvrteční odpoledne odpálili pěkně hlasitě rakouští The Sorrow. Po nich hrající veselá banda Horkýže Slíže předvedla, že má na MORU své místo. To je myslím jedna z velkých předností festivalu — že si z takové plejády kapel vybere každý fanoušek. Večeru pak kralovali irští Thin Lizzy, kteří ukázali, že stále mají co nabídnout. Jejich The Boys Are Back in Town zpívali snad úplně všichni.

I když počasí v pátek začalo trošku testovat naši trpělivost, na naší chuti na další hudební lahůdky to nemohlo nic změnit. Vitacit v čele s Láďou Křížkem nás nezklamal a předvedl parádní porci ryzího heavy metalu. Praotcové českého punku Visací zámek, kteří letos slaví neskutečných 30 let kariéry ve stejné sestavě, měli obrovskou fanouškovskou podporu. Ano, ani my jsme neodolali tomu si s nimi pořádně zakřičet.

Mezitím, co na hlavním pódiu kralovali američtí trasheři Exodus, na vedlejším menším pódiu hráli čeští Rimortis. Pro mě osobně byli jedním z příjemných překvapení festivalu. Podle davu, který si jejich vystoupení nenechal ujít, odhaduji, že jsem nebyla jediná.

RIMORTIS aneb power metal česky

Celá ulička před druhou stage se zaplnila...

Úplně největší zážitek jsem si ale odnesla z koncertu Unisonic. Pánové Hansen a Kiske do toho šli s obrovskou chutí. Po krátkém přemlouvání přidávali. Jejich Future World a I Want Out zpíval celý dav. Na Kaie Hansena byl úžasný pohled, když se tak s cigárkem, úsměvem od ucha k uchu a kytarou procházel po pódiu a užíval si jedinečnou atmosféru.

Parádní podívaná

Ze sobotního programu bych zmínila koncert německých death metalistů Milking the Goatmachine. Hned nás zaujalo, že všichni členové kapely vystupují v kozích maskách. Hráli neuvěřitelně energicky, přičemž zpěv bubeníka při takovém tempu hraní jsem až nechápala. Milking the Goatmachine hodně překvapili a o jejich koncertu si návštěvníci povídali po zbytek festivalu.

Srdce nejednoho zemědělce potěšilo vystoupení těchto kozáků

Heslo "Kozy ven!" dostává při vystoupení MILKING THE GOATMACHINE zcela nový rozměr

Metal Maniac :-)

Sobotní večer patřil finským bandám Korpiklaani a Nightwish. Korpiklaani opět předvedli, že metal se dá uchopit zvesela a že si člověk může i poskočit.

Obdoba punkového poga - Circle pit Občas se změní v hrozivě vypadající Wall of Death

V neděli už byla na nás i na ostatních vidět trochu únava, takže jsme to vzali spíš odpočinkově.

A někteří to vzali až příliš odpočinkově :-)

Čeští Eagleheart nás na malé scéně potěšili. Nenechali jsme si ujít ani vystoupení švýcarských Gotthard, i když už jsme spíše postávali a pokyvovali hlavou.

Když vyjdete ven z areálu, máte na výběr z různých piv... Co si budem povídat, pít 4 dni stále stejné...

Jubilejní desátý ročník vizovického svátku metalového hudby se opět moc povedl a my už se nemůžeme dočkat dalšího roku. Jsme zvědaví, jaká hudební překvapení pro nás pořadatelé zase nachystají.

Nové zálohované kelímky mohu jen pochválit.

Vizovice, za rok zase na viděnou a na zdraví!

Autoři: Markéta Vlková, Foto: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
18. 08. 2016 0

Benátská 2016: Rodinný festival, který zazářil jako diamant festivalové sezóny

Číst více
10. 08. 2016 0

Plameny znovu olízly vysoké pece

Číst více

Komentáře

Uživatel
CorpseJK
CorpseJK - 17 července, 2012 - 22:15

Znáte něco jinýho, než najtviš? Co takoví Deathstars, Sirenia, Sabaton, Stratovarius, nebo na vedlejší stage Hentai Corporation atd.

| 40

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙