Rekonstrukce koleje E nabírá zpoždění. Studenti se stěhují na koleje UK

11. 09. 2013 8 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Už na konci srpna se měli studenti bydlící na koleji E těšit na zbrusu nové koupelny. Situace je však nakonec zcela odlišná a termín dokončení je v nedohlednu. Jak se dotkne ubytovaných studentů?

Začátkem července odstartovala na koleji E generální rekonstrukce koupelen. Vítězná firma, která ve výběrovém řízení zvítězila s nejnižší cenou za kompletní přestavby ve stanoveném termínu ale svou práci podle původního plánu nezvládá.

S postupem stavebních prací a po pravidelných kontrolách bylo již po několika týdnech jasné, že firma dokončení v termínu uvedeném ve smlouvě, ani v garantované kvalitě, nestíhá. Narážíme zde na problém nastavení výběrových řízení, jehož hlavním kritériem je cena. Nemožnost zohlednit další faktory staví před zadavatele zakázky jedinou možnost, a to vybrat firmu s nejnižší cenovou nabídkou. Opakuje se nám zde situace s Eurestem, který také vyhrál s nejnižší nabídkou, ale realita nakonec předčila očekávání. V negativním smyslu.

Top komentář
11 září, 2013 - 16:07 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

no jo to sou ty jejich kafíčka a cigárka s uklízečkama

Pod tíhou okolností byla stavební firmě Vyslystav s. r. o. k 28. 8. 2013 vypovězena smlouva.

Co bude se studenty ubytovanými na kolej E?

V současné situaci je jasné, že se dokončení rekonstrukce koupelen protáhne do zimního semestru, tudíž bude nutné studenty ubytovat jinde. Škola již vyjednala smlouvu s Univerzitou Karlovou, kde budou moci studenti, do doby dokončení prací, bydlet za zvýhodněných podmínek. Část studentů z koleje E bude tedy bydlet na  kolejích Větrník a část se nastěhuje na hotelové pokoje na kolejích ČZU. Studenti, kteří byli přes prázdniny přestěhováni na kolej F na ní zůstanou. Další informace ubytovaným, kterých se tato situace týká, posílá škola pomocí studentských e-mailů.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jan Rajtr
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

13. 11. 2020 0

Kolejné za dob Covidu - jak se k tomu vyjádřila škola?

Číst více
26. 03. 2020 0

Co všechno se dá zažít při nezáživné práci recepční na koleji?

Číst více
31. 12. 2017 0

Kolejní Silvestr

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 září, 2013 - 16:07

no jo to sou ty jejich kafíčka a cigárka s uklízečkama

| 36
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 září, 2013 - 13:23

To je spíš o výběru firmy a o nefungující firmě.

| 21
SV
SV - 13 září, 2013 - 05:56

Jako největší problém vidim vtom, že člověk vyleze z koleje a najednou všude dělníci na cigárku a hovno dělaj, nehledě nato, že tam prej i kradli...

| 29
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 září, 2013 - 16:43

Podle toho jak to zatím vypadá, tak je dost reálné, že celý zimní semestr bude E v přestavbě a studenti se tam vrátí až na letní semetr.

| 16
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 13 září, 2013 - 22:36

Staví něco s ukrajinci a cikány a pak to tak vypadá.

| 22
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 14 září, 2013 - 13:22

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci :))) - tak se "výběrovému řízení" povedlo. Vidím to nadšení z dojíždění z Větrníku.

| 26
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 28 září, 2013 - 09:40

Narážíme zde na problém nastavení výběrových řízení, jehož hlavním kritériem je cena. A to je nesmysl. To, ze to nekdo neumi soutezit kvalitne, jeste neznamena, ze to tak musi byt. Pokud firma pri realizaci selze, je to v drtive vetsine pripadu kvuli nekvalitnimu vyberovemu rizeni a nasledne nekvalitnimu technickemu dozoru investora.

| 24
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 října, 2013 - 07:38

Koukám, že přestěhovaní musejí být nadšení. Ono, ani na BCD to není žádný zázrak, nicméně na tom je asi trochu líp, než EFG. Každopádně bych uvítal přístup KAM, kdyby snížilo kolejné, jako omluvu. Obě rekonstrukce měli být přeci hotové, studentům to může být jedno proč, ale KAM také vůči nim nedodržela termín :( Škoda, že je realita trochu jinde aneb držíme se hesla "Platící student, dobrý student." :)

| 21

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙