Jak se žije na Větrníku?

03. 11. 2013 6 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Spousta mimopražských studentů ČZU našla v prvním semestru letošního roku svůj domov na kolejích, ne všichni však měli to štěstí bydlet přímo na Suchdole. Dokud se opravy místních kolejí nepřiblíží ke konci, jsou někteří nuceni bydlet v nedalekých kolejích na Větrníku.

Začátkem července odstartovala na koleji E rekonstrukce koupelen, kterou stavební firma nedokončila ve stanoveném termínu. Následně jí byla vypovězena smlouva a v současné chvíli probíhá odhad škod a nové výběrové řízení. Nový termín dokončení prací je stanoven přibližně na zimní zkouškové období. Část studentů, kteří nemohli být z kapacitních důvodů ubytování na koleji E, našla svůj „dočasný domov“ na kolejích UK, konkrétně na Větrníku. Vyrazili jsme se proto podívat, jak se jim tam žije.

Koleje Větrník jsou napojené na Pražské sídliště Petřiny, což v praxi znamená zhruba půlhodinovou cestu na Suchdol. Tyto koleje slouží především k ubytování studentů UK a navazuje na ně další komplex kolejí, Hvězda. Studenti naší univerzity obývají pokoje blízko u sebe, což je pro ně jistou výhodou.

Měli jsme možnost, podívat se do dvoulůžkového pokoje bez sociálního zařízení. Pokoje jsou vybavené přesně tak, jak si kolej představíte. Dvě postele, dva stoly, velká skříň, malá lednička a pár poliček. Kuchyňka je standardně na každé patro jedna a vzhledem k množství studentů bydlících na jednom patře je téměř nemožné se v ní vyřádit. Většinou jste rádi, pokud máte pár nerušených minut na přípravu těstovin. Sociální zařízení jsou po rekonstrukci. Jedinou nevýhodu (pro někoho možná hlavní výhodu) můžeme spatřovat v průhledných dveřích sprchových koutů, zvláště když jsou sprchy společné.

Společenský život na těchto kolejích rozhodně není chudý, v komplexu se nacházejí dva kluby a v okolí je spoustu hospůdek i restaurací. Vzhledem k množství cizinců zde ubytovaných máte skvělou možnost zlepšit své jazykové dovednosti i mimo výuku. Nejoblíbenějším místem pro trávení volných večerů je bezpochyby Klub Hvězda, který se nachází ve druhém bloku stejnojmenné koleje Hvězda. Zde jsou pravidelně v úterý i středu pořádané party, ať už tematické nebo jen diskotéka. V letních měsících zase jistě oceníte možnost procházek, hned vedle kolejí se nachází zahrady Břevnovského kláštera a nedaleko je i obora Hvězda.

Top komentář
04 listopadu, 2013 - 20:33 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Tam je to v pohodě, nový hezký hajzly, sprchy taky luxus, lednice na pokoji, Norma hned u zastávky tramvaje, jako byl jsem na tom opravenym bloku, takže plastový okna a pohoda. Akorát dojíždíš no.

Tím, že jsou koleje umístěné na sídlišti, máte zde vše přímo u nosu. Obchod s potravinami, drogerii, poštu a další potřebná místa. Co se dá považovat za velkou výhodu oproti Suchdolským kolejím je lepší noční doprava. Na Petřiny se dostanete nočním autobusem i tramvají.

Autoři: Magdaléna Borková Foto: Magdaléna Borková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

13. 11. 2020 0

Kolejné za dob Covidu - jak se k tomu vyjádřila škola?

Číst více
31. 12. 2017 0

Kolejní Silvestr

Číst více
15. 05. 2017 0

RYCHLE, LEVNĚ, HLAVNĚ HODNĚ! aneb Vaření v kolejních podmínkách

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 listopadu, 2013 - 13:21

na to jak to mají na hovno, to v článku nezní moc špatně.stějně je lituji

| 42
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 listopadu, 2013 - 20:33

Tam je to v pohodě, nový hezký hajzly, sprchy taky luxus, lednice na pokoji, Norma hned u zastávky tramvaje, jako byl jsem na tom opravenym bloku, takže plastový okna a pohoda. Akorát dojíždíš no.

| 43
Jan Kuželka
Jan Kuželka - 05 listopadu, 2013 - 22:59

Výstižné.

| 40
Gee
Gee - 06 listopadu, 2013 - 16:29

škoda, že tam někdo nevyfotil ty pokoje. Možná že se to už změnilo, ale za mého pobytu byly otřesné. BCD byl vedle toho luxusní bejvák.

| 42
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 06 listopadu, 2013 - 16:33

I na Suchdol se dá dostat nočním autobusem....

| 40
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 března, 2016 - 20:40

Vy hnojari jedni zas... Co lezete na kolej pro pravnickou elitu....

| 21

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙